EyePico, czyli laserowy lifting powiek

Okolice oczu zaczynają wiotczeć ok. 30 r. ż., a pod wpływem bodźców zewnętrznych (np. tarcie, alergie, promieniowanie UV), mimiki oraz utraty kolagenu w skórze, proces ten pogłębia się w dość szybkim tempie.

LiftPico, czyli dwudniowy lifting twarzy

Nierzadko ok 40 r.ż. powieka opada, „ciągnie się” i nadaje twarzy smutny, postarzający wygląd. Dlatego powstają nowe zabiegi, by temu zaradzić.

  • Moc i skuteczność lasera frakcyjnego!
  • 70% krótszy czas rekonwalescencji !!
  • 5 lat mniej w zaledwie 2 dni!

– To problem wielu moich pacjentek, niestety wszystkie znane dotąd zabiegi na okolicę powiek (patrz: pilingi, roller, plasma, mezoterapia igłowa, laser frakcyjny ablacyjny i nieablacyjny, blefaroplastyka i inne) wiązały się z masywnym obrzękiem i zaczerwienieniem, a okres rekonwalescencji był w ocenie kobiet zbyt długi. Pacjentki często nie decydowały się na zabieg, nie wyobrażając sobie wyłączenia z życia zawodowego i codziennej aktywności na 10-15 dni, a nawet dłużej (blefaroplastyka do 4 tygodni) – mówi dermatolog dr Bartosz Pawlikowski, ekspert w dziedzinie laseroterapii, założyciel Kliniki Pawlikowski. – Na szczęście w ostatnim czasie technologie rozwinęły się tak mocno, że dziś mogę zaproponować im zabieg, który ma moc i skuteczność lasera frakcyjnego przy niebywale krótkim okresie rekonwalescencji – 2 dni.

EyePico: Weekendowy lifting oczu

Zabieg EyePico jest wykonywany przy użyciu lasera DISCOVERY PICO i jest obecnie najskuteczniejszy w leczeniu problemu opadających powiek. Atutami są: wysoka efektywność wynikająca z możliwości dostarczenia dużej energii w bardzo krótkim czasie, wysokie bezpieczeństwo, brak bólu w czasie zabiegu mimo braku znieczulenia.

– Powoduje to najwyższą efektywność spośród dotychczasowych zabiegów. Przebudowa skóry jest 3 x bardziej dynamiczna a ilość potrzebnych zabiegów 30% niższa. Okres rekonwalescencji skraca się o około 70% – komentuje lekarz.

EyePico – odpowiadamy na najważniejsze pytania

1. Co robi zabieg i na jakim obszarze twarzy?

Niezależnie od miejsca laser powoduje głęboką przebudowę skóry w krótszym czasie i w większym stopniu niż przy użyciu dotychczasowych technologii. Wpływa to pozytywnie na jej napięcie i elastyczność, okolica poddawana zabiegowi staje się w efekcie bardziej jędrna.

2. Dla kogo jest stworzony?

Dla kobiet, które zauważyły u siebie problem wiotkich powiek, niezależnie od wieku.

4. Czy boli? Czy wymaga znieczulenia, jakiego?

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga żadnego znieczulenia, pacjentki odczuwają jedynie ciepło podczas zabiegu.

5. Przebieg krok po kroku – co robi lekarz, co wstrzykuje, nakłada i co w tym czasie czuje pacjent?

Lekarz dezynfekuje okolicę zabiegową, nakłada na oczy pacjentki okulary ochronne i naciąga skórę tak, by promienie lasera mogły równomiernie wniknąć w jej głąb. Rozpoczyna zabieg, impulsy lasera są bardzo szybkie i krótkie, tak, że pacjentka nie odczuwa nic poza ciepłem.

6. Jak długo trwa zabieg?

Około 20-30 minut.

7. Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona przez około 2 dni.

8. Ile dni trwa rekonwalescencja?

Rekonwalescencja trwa maksymalnie 2 dni. Pierwszy zabieg warto wykonać w piątek, by zaobserwować jak długo goi się skóra. W tym czasie należy unikać sauny, słońca i solarium, pozostałe aktywności nie są wykluczone.

9. Kiedy widać pierwsze efekty i jakie one są?

Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Skóra jest napięta i elastyczna. Pełny efekt widoczny jest po około 5 miesiącach, gdyż przebudowa skóry i kolageneza (produkcja kolagenu) rozpoczyna się po około 3 miesiącach od zabiegu.

10. Czy wystarczy jeden zabieg? Czy trzeba wykonać serię? Ile zabiegów i w jakim odstępie?

Warto zaplanować serię 3 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

11. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekt utrzymuje się do 3 lat i jest indywidualny.

12. Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak przy innych laserach.

13. Ile kosztuje?

1000 zł za powieki górne lub dolne, 1800 zł za górne i dolne w pakiecie

14. Gdzie jest wykonywany zabieg?

Klinika Pawlikowski, Łódź.

Polecamy odwiedzić stronę  klinikapawlikowski.pl, a więcej o zabiegu znajdziecie tutaj.