Farby zmywalne – co to takiego?

Poziom atrakcyjności kobiety z reguły zwiększa się wraz z poprawą wyglądu jej włosów. Kolor i dobry stan fryzury potrafią znacząco odmienić wizerunek! Kolorowe farby do włosów zmywalne są w stanie sprytnie połączyć koloryzację z utrzymaniem doskonałej kondycji włosów. Sprawdź, jak to możliwe!

Farby zmywalne – co to takiego?

Tradycyjne farby do włosów

Działanie tradycyjnych farb do włosów opiera się na amoniaku. Jest to substancja chemiczna, która działa na włosy… niszcząco! Otwiera łuski włosów i pozwala pigmentom zawartym w farbie wniknąć do środka ich łodygi. Taki zabieg przynosi natychmiastowy efekt – pigment uwięziony zostaje w łusce włosa na stałe, ale włosy trzeba skrupulatnie pielęgnować, bo zniszczone nie będą prezentowały się tak dobrze. Efekt wywołany przez klasyczne farby z amoniakiem jest trwały – kolor utrzymuje się na włosach, dopóki nie zostanie od nich odcięty lub nie zastosuje się fryzjerskiej dekoloryzacji. Może jednak ulec zmianie poprzez wypłukiwanie się niewielkich ilości barwnika, dlatego wymaga również stosowania specjalistycznych kosmetyków ochronnych dla włosów farbowanych, zapobiegających blaknięciu i wymywaniu się koloru.

Przewaga farb zmywalnych nad tradycyjnymi

Kolorowe farby do włosów zmywalne również dają ciekawy efekt kolorystyczny. Ich przewaga polega między innymi na dużo bogatszej gamie kolorów, jakie można uzyskać. Jest to zasługą specjalnego składu chemicznego, który pozwala na większe szaleństwo. Farby zmywalne nie wnikają w głąb włosa, a zostają zaabsorbowane na jego powierzchni. Tym samym nie niszczą włosów, bo nie wymagają otworzenia się ich łusek. Większe szaleństwo w doborze kolorów polega również na tym, że pigment powleka włosy, a nie zostaje wymieszany z naturalnym pigmentem. W związku z tym nie ma obaw o to, że kolor „nie przyjmie się” na włosach – będzie on dokładnie taki, jak na opakowaniu produktu!
Dlaczego warto postawić na nietrwały kolor?

Za pomocą tych produktów można pofarbować włosy na rozmaite kolory, na przykład różowy, fioletowy czy zielony, czyli takie, na które mało kto pozwoliłby sobie na stałe. Dzięki temu, że koloryzacja jest nietrwała, można zafundować sobie śmiały, młodzieżowy look tylko na jedną imprezę lub na czas urlopu! Nie trzeba się obawiać, że wybrany kolor nie będzie pasował – bo można go łatwo usunąć bez konsekwencji dla stanu włosów. Można pozwolić sobie choćby na to, by każdego dnia mieć inny kolor włosów, a także postawić na pasemka, ombre czy inne zwariowane sposoby barwienia fryzur! Takie farby są świetne, gdy chce się na przykład zaszaleć z okazji wieczoru panieńskiego lub przefarbować włosy tylko na czas artystycznej sesji zdjęciowej czy filmu! To także fantastyczne rozwiązanie dla dziewczynek, które chcą poczuć się jak księżniczki i niczym dorosłe kobiety zafarbować sobie włosy na wymarzony kolor.

Jak działają kolorowe farby do włosów zmywalne?

Kolorowe farby do włosów zmywalne nie zawierają szkodliwego dla włosów i dróg oddechowych amoniaku. Dla większości osób są zupełnie neutralne! Rzecz jasna, przed użyciem należy wykonać próbę uczuleniową, ponieważ produkt nie jest wskazany dla osób, które mają uczulenie na którykolwiek ze składników. Farba działa bardzo szybko – po nałożeniu sprayu koloryzującego wystarczy tylko poczekać na wyschnięcie włosów i rozczesać je. Sprayu najlepiej używać, zasłaniając włosy, które nie powinny zostać pofarbowane, ręcznikiem lub folią. Taki spray koloryzujący ma efekt jednodniowy – po jednym umyciu od razu się wymywa. Z kolei kolorowe farby do włosów zmywalne
utrzymujące się przez 1–2 tygodnie mają najintensywniejszy efekt na początku i wypłukują się z każdym kolejnym myciem. Wystarczają na 5–28 myć, w zależności od konkretnego produktu. Ten rodzaj farby należy nałożyć na 20–30 minut na włosy, po czym zmyć. Jest to opcja, która przede wszystkim nie niszczy włosów i nie działa drażniąco – dlatego warto postawić na nietrwałą koloryzację, szczególnie gdy chce się uzyskać tylko tymczasowy efekt lub na przykład sprawdzić, jak wyglądałoby się w danym kolorze!

Wpis znaleziono dzięki:

- Kolorowe włosy

- Farbowanie włosów

- Rodzaj farby