Gala French Touch w Teatrze Wielkim Opery Narodowej zakończona sukcesem

W czwartek, 27 października odbyło się największe w roku święto przyjaźni polsko-francuskiej.

Gala French Touch

Kto wystąpił podczas tegorocznego French Touch

Na scenie podczas Gali French Touch, solo i w duetach wystąpiły polskie i francuskie gwiazdy. Wśród nich zalazł się Garou, Suzanne, Ingrid, Matt Pokora, Justyna Steczkowska, Feel czy Tre Voci. Laureatem nagrody Marianne d’Honneur za wkład wniesiony w budowanie przyjaznych polsko-francuskich relacji został w tym roku Jean Michel-Jarre. Nagrodę wręczał Włodek Pawlik.

Gala French Touch

To nie były zwykłe koncerty…

Tegoroczną Galę French Touch poprowadzili Aleksander Sikora, wspólnie z Małgorzatą Tomaszewską, a transmisję mogli oglądać widzowie TVP1 oraz Polonii. Wydarzenie będące połączeniem koncertu, kabaretu i pokazu mody. Jak co roku przyciągnęło to tłumy do teatru. Wszystko po to, by świętować przyjaźń polsko-francuską i umacniać solidarność i wspólnotę kulturową obu narodów. W tym roku na scenie pojawili się Garou, który poza solowym występem wykonał także utwór Du vent des mots z Justyna Steczkowską oraz nagrodzony gromkimi brawami Belle zaśpiewany z zespołem Tre Voci. Z ogromnym aplauzem publiczności spotkał się występ In-Grid. Wspólnie z Piotrem Kupichą zaśpiewała w języku polskim utwór Nasza chwila kochanie. Za to lider zespołu Feel tego wieczoru pojawił się trzykrotnie na scenie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu piosenka Dance on rock’n’roll wykonana w duecie ze Storo, posiadającym francuskie obywatelstwo polskim muzykiem i koszykarzem.

Sporo emocji wywołał występ Sary Schwab. Piosenkarka wykonała składankę z utworami Dalidy, Edith Piaf, Barbary, France Gall) oraz Vanessy Paradis, Clary Lucani, Mylene Famer, Louane, Indila, Celine Dion, Desireless. Widzowie mieli okazję zobaczyć na żywo występy Camille Berthault, Suzanne, czy Matta Pokory. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy, Julii Belei i Urany. Organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę na wciąż trwające walki.

Przyjaźń polsko-francuska, na scenie i poza nią

Wieczór uświetnił występ kabaretu Paradis Latin, oraz pokaz kolekcji domu mody On Aura Tout Vu, w którym obok profesjonalnych modelek wzięły udział także gwiazdy polskiej telewizji – Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska, Marta Siurnik i Blanka Tichoruk. Najbardziej wyczekiwano występu Jeana Michela Jarre’a, który z rąk Włodka Pawlika odebrał honorową nagrodę Marianne d’Honneur za wkład wniesiony w budowanie przyjaznych polsko- francuskich relacji. Artysta promujący swoją najnowszą płytę Oxymore podczas przemówienia przypomniał o swoich związkach z Polską i podziękował za wyróżnienie. Tradycyjnie galę zakończył wspólny występ wszystkich artystów na scenie, a z głośników wybrzmiała melodia Les Champs Elysees. Miłośnikom wydarzenia pozostaje czekać na kolejną jego edycję.

Teatr Wielki Opery Narodowej