J.K Rowling zaskoczyła fanów Harrego Pottera!

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa zmusza nas do życia w zupełnie nowych realiach. Social distancing budzi w nas powoli uczucie monotonii i znużenia. Grupą, której nuda doskwiera najbardziej są jednak dzieci. J.K Rowling ma pomysł jak urozmaicić im ten czas!

J.K Rowling zaskoczyła fanów Harrego Pottera! Foto Twitter J.K Rowling

Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć od wielu tygodni dla nikogo nie jest łatwa. Ograniczenie wyjść do minimum oraz bycie pozostawionymi samymi sobie w swoich czterech ścianach po dłuższym czasie budzi u nas znużenie i zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na nasze humory. Grupą wiekową, która z powodu epidemii na nudę skarżyć może się najbardziej są dzieci. Jak wiadomo – w ich wieku ruch i zabawa z rówieśnikami to bardzo ważne i pożądane elementy. Ostatnie wydarzenia oraz wciąż niebezpiecznie rozprzestrzeniający się COVID-19 sprawiły, że ich codzienność przybrała nieco szarych barw. Znana wszystkim pisarka i autorka bestsellerowych serii książek o Harrym Potterze – J.K Rowling ma pomysł, aby życie dzieci i ich opiekunów na czas epidemii nieco zaczarować i nadać mu z powrotem kolorów!

Parents, teachers and carers working to keep children amused and interested while we’re on lockdown might need a bit of magic, so I’m delighted to launch http://harrypotterathome.com – J.K Rowling

Pisarka stworzyła bowiem platformę internetową dla dzieci, ich przyjaciół i rodzin. Jest ona poświęcona tematyce Harrego Pottera. Strona zawiera nie tylko wiele ciekawych historyjek, artykułów czy quizów, ale zaprasza odwiedzających do interakcji między sobą. Wśród ciekawszych atrakcji, jakie zapewnia nam platforma możemy spodziewać się np:. przydzielenia nas do jednego z czarodziejskich domów. Całość projektu wymaga również pochwały ze względu za piękną grafikę i niebanalne rozwiązania technologiczne.

The Harry Potter At Home hub aims to help inspire you, your family, your friends, and especially children all around the world to read for pleasure and enjoy the stories, as well as bring some magic-infused joy and entertainment to all the family.

Sprawdźcie, do jakiego domu czarodziejów to Was zaprosi tiara przydziału! http://harrypotterathome.com

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Harry Potter

- J.K Rowling

- Koronawirus