Jak dobrać odpowiedni sposób modelowania włosów?

jak dbac o wlosy

Warto dbać o to, aby była ona dobrana odpowiednio do kształtu naszej twarzy, trybu życia oraz rodzaju włosów. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że poświęcając włosom określony czas, będą się one układały w taki sposób, w jaki chcemy. O sposób modelowania włosów powinien nas zapytać już fryzjer na etapie strzyżenia.

Bardzo ważne jest bowiem to, ile czasu jesteśmy w stanie wygospodarować na każdorazowe układanie włosów oraz ich pielęgnację. Powinien on również dowiedzieć się jak często myjemy włosy i zaobserwować, jaki rodzaj włosów mamy. Dzięki tym wszystkim informacjom będzie w stanie dobrać nam taką fryzurę, która będzie dla nas skrojona na miarę. Na miarę naszych umiejętności fryzjerskich, na miarę naszego wolnego czasu oraz na miarę naszych włosów, które nie zawsze mogą spełnić nasze oczekiwania.

Po dobraniu odpowiedniej fryzury powinnyśmy się zastanowić, jaki konkretnie efekt chcemy najczęściej osiągnąć. Od tego bowiem zależy to, jakie kosmetyki do stylizacji włosów powinniśmy zakupić. Jeśli chcemy, aby nasze włosy były idealnie proste i nie puszyły, powinniśmy nabyć lekkie lotiony, które działają na dwa sposoby. Jedne prostują włosy, wygładzają je, inne są kosmetykami, które chronią włosy przed zbyt wysoką temperaturą, na przykład prostownicy do włosów. Jeśli mamy natomiast włosy kręcone i chcemy uzyskać ich mocniejszy splot, powinniśmy nabyć piankę do włosów lub żel. Kosmetyki te pozwolą nam na ułożenie naszych loków w odpowiedni, wybrany kształt.

Do krótkich fryzur doskonałymi kosmetykami są wszelkiego rodzaju pasty i kremy do włosów, które unoszą je i dzięki którym można efektownie ułożyć właśnie krótkie włosy.
Bardzo ważnym czynnikiem w stylizacji włosów jest również odpowiedni wybór narzędzi, to znaczy suszarek i szczotek.

Przy użyciu suszarki i okrągłej szczotki możemy wymodelować właściwie każdą długość włosów, musimy tylko odpowiednio dobrać średnicę szczotki. Dzięki takiemu sposobowi możemy również wywijać włosy w różnych kierunkach i nadać fryzurze kilka kształtów. Innym sposobem modelowania włosów jest suszenie włosów i modelowanie ich dużą, prostokątną szczotką. Energiczne rozczesywanie włosów podczas takiego suszenia dodatkowo prostuje je i zapobiega ich puszeniu się. Jeśli mamy krótkie lub średniej długości włosy dobrą metodą stylizowania ich jest również suszarko- lokówka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie potrafią układać włosów przy użyciu okrągłej szczotki.

Do stylizacji włosów możemy również używać prostownicy, dzięki której uzyskamy idealnie proste włosy nawet z burzy loków. Jeśli zaś marzy nam się fryzura z loków możemy układać włosy przy pomocy lokówki lub nawijać je na termoloki. Wszystkie te metody są dobre, to jaką wybierzemy zależy tylko od naszej pomysłowości i pomysłu na fryzurę. Warto wypróbować kilka i trochę poeksperymentować z rodzajem fryzury, aby wiedzieć, w jakiej czujemy się najlepiej.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men Handsome Men