Jak gwiazdy świętowały Dzień Niepodległości?

Narodowe Święto Niepodległości co roku hucznie jest obchodzone w całym kraju, a nawet za granicą. Sprawdzamy, jak ten wyjątkowy dzień uczcili w 2022 celebryci.

gwiazdy Dzień Niepodległości
Jak gwiazdy świętowały Dzień Niepodległości? Foto Instagram @ewawachowicz @_rl9 @edytaherbus

11 listopada to święto, któremu często towarzyszą skrajne emocje. Niestety obchody odzyskania przez Polskę niepodległości nie raz wiązały się z groźnymi zajściami, szczególnie w stolicy. Na szczęście w tym roku Marsz Niepodległości w Warszawie przebiegł dość spokojnie. Nie obyło się jednak bez kilku incydentów. Aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej spalili demonstracyjnie flagę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a policjanci usunęli kontrmanifestantów z okolic ronda de Gaulle’a. Nie doszło jednakże do poważniejszych starć. I chociaż wśród maszerujących można było wypatrzyć kilku polityków, to gwiazdy Dzień Niepodległości celebrowały w większości na Instagramie.

Zobacz także: 11 listopada – jak świętujemy w tym roku?

Gwiazdy świętują Dzień Niepodległości

Wśród instagramowych postów celebrytów króluje biało-czerwona flaga. Z tymi barwami zaprezentowały się Ewa Wachowicz czy Katarzyna Warnke. Obie panie skorzystały też z okazji na promocję własnej działalności. Ewa Wachowicz zapowiedziała sobotni odcinek swojego programu, natomiast Katarzyna Warnke zaprosiła na mający 11 listopada premierę spektakl z jej udziałem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kasia Warnke (@kasiawarnke)

Z kolei Robert Lewandowski postanowił wstawić zdjęcie biało-czerwonego Stadionu Narodowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Ze swoimi rodzinami świętowali Borys Szyc i Szymon Hołownia.

O trudnej historii naszego kraju przypomniał Krzysztof Ibisz.

Natomiast Tomasz Lis Święto Niepodległości spędził na cmentarzu, a konkretnie na warszawskich Powązkach.

Kontrowersyjna Edyta Herbuś

Poruszenie w mediach społecznościowych wzbudziła Edyta Herbuś, która z okazji święta postanowiła wrzucić „patriotyczne” zdjęcie bez spodni. Napisała też, że 11 listopada 2022 to nie tylko 104. rocznica odzyskania niepodległości, ale również czas otwarcia się energetycznej bramy.