11 listopada – jak świętujemy w tym roku?

Święto odzyskania niepodległości od lat jest hucznie świętowane w stolicy. W tym roku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

11 listopada – jak świętujemy w tym roku. Foto ArturLuczka /Pixabay

Niepodległa do hymnu 2022

11 listopada – jak świętujemy w tym roku. Foto niepodlegla.gov.pl

Od trzech lat w Święto Niepodległości organizowana jest akcja „Niepodległa do hymnu”, podczas której uczestnicy obchodów uroczyście odśpiewują hymn narodowy. Pomimo ograniczenia wydarzeń odbywających się w przestrzeni publicznej w tym roku również nie zabraknie tej tradycji. „Mazurek Dąbrowskiego” zostanie odśpiewany nie tylko podczas państwowych i lokalnych uroczystości, ale również w domu każdego z nas. Już dzisiaj w samo południe stacje telewizyjne i radiowe wyemitują hymn, abyśmy mogli włączyć się do narodowego śpiewania.

11 listopada – Jakie atrakcje dzisiaj na nas czekają?

Na ten wyjątkowy dzień przygotowano wiele atrakcji, największe z nich to oczywiście Bieg. Niepodległości oraz tradycyjnie, Marsz Niepodległości. Warto mieć to na uwadze, podróżując po Warszawie w tym dniu, gdyż ruch będzie znacznie ograniczony w centrum miasta. Odbędą się tam również liczne koncerty, animacje dla dzieci, spektakle teatralne, warsztaty tańców ludowych, parady orkiestr dętych i zespołów muzycznych.

Gry terenowe i piknik

Na tegoroczne obchody 11 listopada przygotowano kilka gier terenowych pod hasłem ,,Przystanek Niepodległość”. Wszystko będzie miało miejsce w godzinach 10.00-16.00 (ostatni start o 14.30) w Ogrodzie Saskim, na Krakowskim Przedmieściu i w okolicach. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się do Warszawy w połowie XIX wieku oraz poznać tą część historii interaktywnie. Organizatorzy zapraszają też na spacer po Powązkach Wojskowych, o godzinie 13:00. Potrwa on 2 godziny, następnie będziemy mogli udać się do Muzeum Wojska Polskiego na piknik – „Pokolenia. Święto Niepodległości dla młodszych i starszych”. Podczas wydarzenia będziemy oglądać pokaz sprzętów i pojazdów wojskowych. Dla najmłodszych i tych nieco starszych, przygotowano stoisko z grami strategicznymi. Będzie się dużo działo.