Jak zachować piękną i zdrową skórę na co dzień? 5 kluczowych kroków z NUUNI

Każda skóra różni się w poziomie nawilżenia, ilości produkowanego sebum, skłonności do zaskórników i trądziku, podatności na pękanie naczynek, oraz występowaniem przebarwień. Wszystko to i wiele więcej składa się na pełny obraz cery.

Jak zachować piękną i zdrową skórę na co dzień? 5 kluczowych kroków z NUUNI
Jednakże, istnieje coś, co ma znaczący wpływ na zdrowie skóry i jej wygląd – mikrobiom. Jeśli nie wiesz, czym jest mikrobiom skóry i jaki wpływ ma na skórę, warto zapoznać się z tym artykułem. Dowiesz się z niego także jak go pielęgnować oraz jak utrzymać w równowadze. Serdecznie zapraszamy!

1. Demakijaż

Dokładne, a jednocześnie delikatne oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum bez pozostawiania filtru na twarzy to pierwszy i podstawowy krok w świadomej pielęgnacji, szczególnie dla cer problematycznych i wrażliwych. Odpowiednio dobrany produkt powinien dokładnie pozbyć się makijażu (także tego wodoodpornego), nie podrażnić oczu, a przede wszystkim bariery hydrolipidowej!

Jak zachować piękną i zdrową skórę na co dzień? 5 kluczowych kroków z NUUNI

2. Oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie skóry jest niezbędne, aby usunąć zanieczyszczenia, sebum i resztki makijażu. Wybieraj delikatne produkty do mycia twarzy, które nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry. Polska marka Nuuni oferuje delikatny żel oczyszczający, który jest odpowiedni dla nawet najbardziej wrażliwej cery. Pozostawia skórę gładką, miękką i przede wszystkim ukojoną.

3. Nawilżanie

Utrzymuj nawilżenie skóry poprzez stosowanie odpowiednich produktów nawilżających. Warto zwrócić uwagę na produkty, które nie tylko nawilżą, ale dodatkowo zadbają o warstwę lipidową skóry. Tutaj warto zwrócić uwagę na Odżywczy krem nawilżający Nuuni. To świetna opcja, która zapewnia długotrwałe nawilżenie i wspomaga równowagę mikrobiomu skóry. Jest jednocześnie lekki i silnie nawilżający.

4. Ochrona przeciwsłoneczna

Codziennie stosowanie filtru przeciwsłonecznego, aby ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV to coś o czym nie można zapomnieć! Na rynku jest dostępnych bardzo dużo wartościowych produktów w tym zakresie. Wybierając krem z filtrem należy zwrócić szczególną uwagę na spektrum działania produktu. Zaleca się, aby kosmetyk działał ochronnie przeciwko promieniowaniu UVA i UVB oraz posiadał wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej – SPF, najlepiej o wartości 50. Nie może także zabraknąć dobrania produktu pod własną cerę czy też preferowaną konsystencję produktu.

Jak zachować piękną i zdrową skórę na co dzień? 5 kluczowych kroków z NUUNI

5. Złuszczanie martwego naskórka

Odpowiedni produkt, który zajmie się złuszczeniem skóry pomaga w usunięciu martwych komórek naskórka, co sprzyja odnowie komórkowej i ułatwia wchłanianie innych produktów pielęgnacyjnych. Pozostawia skórę gładką i odnowioną. Nuuni posiada w swojej ofercie skoncentrowane serum złuszczająco-regenerujące Sheeny. Produkt posiada wysokie stężenie kwasu glikolowego, salicylowego i kompleks 7 kwasów AHA i BHA. Na drugim miejscu w składzie znajduje się także betaina, która wraz z innymi składnikami ma chronić skórę przed intensywnym działaniem składników ściągających, zapewniając jej silne nawilżenie i jego regenerację. Pozwoli zapomnieć o regularnym stosowaniu peelingów. Sprawi, że skóra ma długo zyska nowe życie!

6. Maseczki

Stosowanie maseczek na twarz kilka razy w tygodniu może przynieść korzyści, takie jak dogłębne nawilżenie, wygładzenie, oczyszczenie czy regenerację. Warto zwrócić szczególną uwagę na rosnące w popularność (z czego bardzo się osobiście cieszymy) maseczki glinkowe czy algowe. Tymi niepotrzebnymi są wszelkie produkty, które mają obiecują „wyrwać zaskórniki”. Maseczki glinkowe natomiast oczyszczają, regulują wydzielanie sebum, a także odżywiają skórę. Glinka zielona działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Stosowana w formie maseczki na twarz widocznie łagodzi stan zapalny oraz podrażnienia.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu pięknej i przede wszystkim zdrowej skóry, a mimo usilnych prób nie jesteś w stanie zachować pożądanego stanu skóry na dłuższy okres zachęcamy do zadbania o mikrobiom i barierę hydrolipidową skóry. Nieocenioną pomocą może okazać się oferta produktów do świadomej pielęgnacji skóry – NUUNI. Receptury zostały skomponowane w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji skórnych. Każdy z produktów Nuuni zawiera tylko takie składniki, które wpływają pozytywnie na zdrowie i mikrobiom skóry.

Każdy z produktów skupia się przede wszystkim na przywróceniu skórze równowagi, łagodzeniu podrażnień, ukojeniu, odżywieniu, poprawiając nawilżenie oraz wzmacniając mikrobiom i płaszcz hydrolipidowy skóry. Dzięki zastosowaniu kompleksu prebiotycznych, kosmetyki Nuuni pomagają w redukcji procesów zapalnych i starzenia, pobudzają układ odpornościowy i przyspieszają gojenie ran, co przyczynia się imponująco do pielęgnacji skóry problematycznej. Należy też pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa do zachowania pięknej i młodej skóry, a składy produktów świadczą bezapelacyjnie o profesjonalnym podejściu do tego problemu. Pamiętajcie, że nawet kremy za 600zł nie naprawią Waszej skóry przy nieprawidłowej pielęgnacji, prowadzonej latami.

Produkty tej marki znajdziecie w ich oficjalnym sklepie pod adresem nuuni.pl oraz wybranych, specjalistycznych drogeriach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z marką i śledzenia jej dalszego rozwoju! Dbajcie i inwestujcie w siebie, a Wasza skóra odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem. Pamiętajcie, że klucz do sukcesu tkwi w regularności i konsekwencji w stosowaniu odpowiednich produktów, takich jak te oferowane przez Nuuni.

Artykuł partnera