Jak zadbać o usta latem

Gładkie, zadbane usta są wizytówką każdej kobiety. Aby zachować ich piękno na dłużej, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Zwłaszcza latem, kiedy pod wpływem słońca stają się suche, popękane i narażone na niechciane dolegliwości.

Skóra ust jest równie cienka i delikatna, jak ta wokół oczu, dlatego wymaga szczególnej ochrony. Delikatny naskórek pokrywający wargi pod wpływem silnych promieni słonecznych traci swoją jędrność.Ochrona przed słońcem
Wysoka temperatura, wiatr i słońce sprawiają, że nasze usta stają się suche i spierzchnięte. Aby uchronić się przed nieestetycznym wyglądem, wystarczy regularnie używać miękkiej pomadki lub nawilżającego błyszczyka. Szczególnie polecane są kosmetyki bogate w wit. E, olejki roślinne i oczywiście filtry UV. Odpowiednio dobrany balsam będzie chronił wargi przed promieniami słonecznymi i zapobiegnie ich wysuszeniu. Należy pamiętać, że przesuszona skóra staje się cienka i szybciej się starzeje. Popękane usta mogą być również przyczyną wystąpienia opryszczki. Nieprzyjemna zmiana na ustach, utrudniająca swobodne jedzenie oraz picie, w skuteczny sposób może nam popsuć wakacyjny nastrój. Jak zatem nie dopuścić do rozwoju wirusa?

Sposób na opryszczkę
Przed wyjazdem na wakacje warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki i preparaty, niezbędne do zapewnienia skórze ust właściwej ochrony. W naszej podróżnej apteczce powinien się też znaleźć dobry krem przeciw opryszczce, ponieważ w przypadku tej dolegliwości bardzo ważna jest jak najszybsza reakcja. Kiedy poczujemy pierwsze, charakterystyczne objawy, jak mrowienie czy świąd należy zastosować lek, który zablokuje rozwój zmiany i nie dopuści do pojawienia się bolesnych pęcherzyków. Takie działanie zapewnia np. krem Erazaban, zawierający unikalną substancję czynną Dokozanol, bezpieczną również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jeśli jednak wirus się rozwinie, preparat złagodzi objawy zakażenia, a także znacznie skróci czas gojenia się wykwitu.
Mając pod ręką skuteczny środek przeciw opryszczce, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów, łatwiej nam będzie zwalczyć niechcianą przypadłość.”Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.

foto. sxc.hu