Jaką baterię łazienkową kupić?

Remont łazienki to niełatwe zadanie, zarówno dla wykonującego, jak i osoby, która zajmuje się wyborem materiałów i armatury. Nawet najmniejsze elementy powinny pasować, zarówno pod kątem technicznym jak i wizualnym. Jednym z nich jest bateria łazienkowa.

baterie łazienkowe
Jaką baterię łazienkową kupić? Foto komfort.pl

Stojąc przed wyborem odpowiedniej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność. Nie można jednak zapominać o tym, że odpowiednio dobrana, doda charakteru całej łazience.

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Dostępna na rynku oferta baterii jest szalenie bogata. Wybierając baterię, należy najpierw wybrać, tę, która jest potrzebna. Dla przykładu bateria łazienkowa umywalkowa nie sprawdzi się jako bateria wannowa (i odwrotnie również). Należy również zwrócić uwagę, na specyfikację techniczną. Rozstaw otworów, wielkość czy inne parametry pokażą, jaka bateria wannowa będzie odpowiednia do istniejącej instalacji sanitarnej. Łazienka bez wanny, za to z prysznicem? Również nie ma możliwości uniknięcia wyboru baterii. Stawiając sobie pytanie, jaką baterię prysznicową kupić, warto zwrócić uwagę na baterie prysznicowe na Komfort.pl. Aby wiedzieć, jakie baterie łazienkowe wybrać, należy poznać ich rodzaje.

Jaką baterię łazienkową kupić? Foto komfort.pl

Rodzaje baterii łazienkowych

Statystycznie, jeżeli, ktoś pyta „jakiej firmy baterie łazienkowe polecacie”, to trudno jest udzielić rzetelnej odpowiedzi. Baterie łazienkowe to nie tylko te widoczne na pierwszy rzut oka elementy. Czasami wybór pada na baterie podtynkowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie estetyczny minimalizm. Wszelkie orurowanie jest schludnie ukryte pod wykończoną ścianą. Baterie dzieli się zarówno ze względów technicznych (materiał, z jakich zostały wykonane, sposób montażu, czy wymiary), wizualnych (kolor, kształt), jak i tych, które wskazują, jakie powinno być ich zastosowanie. Umywalka, wanna, prysznic, bidet — do każdego z tych urządzeń instalowana jest inna bateria łazienkowa. Budowa każdej z nich różni się od siebie tak, aby zapewnić najwyższą jakość.

Mycie rąk, czyli jaka bateria umywalkowa będzie odpowiednia?

W każdej łazience, toalecie czy pokoju kąpielowym, który został wyposażony w umywalkę, niezbędna będzie również dobrana do niej bateria umywalkowa. Armatura ta powinna się ze sobą komponować tak, by stanowiła jednolitą całość. Dobrze jest również w takiej sytuacji zwrócić szczególną uwagę na wygląd całej łazienki – o ile biała umywalka stwarza szeroki wachlarz możliwości w doborze koloru i kształtu baterii, o tyle wnętrze nie zawsze. Do ciemnej łazienki, w której elementami ko

ntrastującymi jest chrom i srebro, bateria łazienkowa w kolorze złotym może zepsuć ostateczny efekt. Baterie umywalkowe występują również w kształtach, które pozwalają na idealne dopasowanie do przewodniego stylu łazienki.

Jaką baterię łazienkową kupić? Foto komfort.pl

Relaks w wannie, czyli jaką baterię wannową kupić?

Tak, jak w przypadku baterii umywalkowych, również i w przypadku baterii wannowych ważne jest to, aby bateria oraz pozostałe elementy w łazience stanowiły spójną całość. Kiedy wybiera się baterię wannową, należy również skupić się na parametrach technicznych. Ofertę baterii wannowych trzeba przeglądać zgodnie z wytycznymi – sprawi to, że instalacja będzie działać poprawnie. Montaż uzależniony jest od średnicy zaworów oraz ich rozstawu.

Jaką baterię kupić
Jaką baterię łazienkową kupić? Foto komfort.pl

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli jaka bateria łazienkowa w pomieszczeniu z piecykiem?

Wybierając baterię łazienkową, należy się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Ważny jest komfort termiczny, zatem jaka bateria prysznicowa? Z termostatem wspaniale się sprawdzi w każdym domu – wygodna regulacja temperatury uniemożliwi poparzenie się.

Kolejnym pytaniem, które może się nasunąć w takiej sytuacji, jest „jaka bateria prysznicowa do piecyka gazowego?” lub, analogicznie „jaka bateria wannowa do piecyka gazowego?”. W tym przypadku odpowiedź w dużej mierze jest uzależniona od odległości źródła wody od piecyka. Należy zadbać o to, żeby strumień wody nie docierał do urządzenia i nie zalewał żadnego elementu instalacji gazowej. W przypadku źródła wody przy umywalce nie trzeba się zastanawiać jaką baterię umywalkową wybrać – nie jest ona najczęściej bezpośrednio w okolicy piecyka.

Jaką baterię łazienkową kupić? Foto komfort.pl

 

Asortyment dostępnych baterii łazienkowych jest naprawdę imponujący. Można wybierać spośród wszelkich możliwych kolorów, kształtów. Baterie łazienkowe dwuuchwytowe, jednouchwytowe, z termostatem i bez – każdy znajdzie coś dla siebie.


Artykuł partnera