Jaką matę do ćwiczeń wybrać?

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym elementem, który pozwala nie tylko zachować dobrą kondycję, ale również utrzymać odpowiednią higienę twojego kręgosłupa. Co jednak zrobić, gdy czasu jest mało i wyjścia na siłownie lub zajęcia zorganizowane nie wchodzą w grę?

mata do ćwiczeń
Jaką matę do ćwiczeń wybrać?

W takim przypadku dobrym rozwiązaniem okażą się ćwiczenia w domu. Do ich wykonywania przydatna może być mata do ćwiczeń. Sprawdź, jaki wariant wybrać, by dopasować go do swojej ulubionej aktywności.

  • Piankowa mata do ćwiczeń w domu
  • Uniwersalne maty do ćwiczeń – maty dla każdego
  • Maty do ćwiczeń rehabilitacyjnych – dlaczego warto mieć jedną w domu

Piankowe mata do ćwiczeń w domu

Samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domowym zaciszu, na tarasie lub w ogrodzie przy porannym słońcu może być nie tylko niezwykle korzystne dla twojego ciała, ale również odprężające i przyjemne. Zanim jednak zaczniesz wdrażać aktywność fizyczną do codziennej rutyny, zadbaj o właściwy ekwipunek, który ułatwi ci wykonywanie poszczególnych czynności. Dlaczego to takie ważne? Podczas niektórych ćwiczeń fitness mata będzie stanowić rodzaj podłoża, które umożliwi ci bezpieczne i wygodne ułożenie np. w trakcie robienia brzuszków, pompek lub innych zadań, które wymagają podporu rąk, lub całkowitego podparcia się na podłożu.
Do wielu ćwiczeń antypoślizgowe maty do ćwiczeń mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dzięki stabilnej przyczepności wszelkie ćwiczenia wykonywane w pionie lub skomplikowane figury, jak w przypadku jogi będą mogły być zrobione dokładnie bez obaw o upadek.

Uniwersalne maty do ćwiczeń – maty dla każdego

Jeżeli w twoim obszarze zainteresowań znajdują się różne ćwiczenia, które z powodzeniem możesz wykonywać w domu, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się maty piankowe lub korkowe, które sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. Nie musisz obawiać się, że nie masz miejsca na przechowywanie. Wśród licznych produktów dostępnych na rynku możesz również zakupić maty do ćwiczeń puzzle, które podczas każdego treningu dowolnie rozłożysz w pomieszczeniu, tworząc komfortowy obszar, a po zakończonej aktywności złożysz i schowasz do szafy lub na półkę. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość dokładnego umycia każdego elementu, zachowując najwyższą higienę.
Wykorzystaj sposobność ćwiczenia na świeżym powietrzu, w domowym zaciszu przed telewizorem lub w zorganizowanej grupie podczas spotkania na sali treningowej i łącz przyjemne z niezwykle pożytecznym.

Maty do ćwiczeń rehabilitacyjnych – dlaczego warto mieć jedną w domu

Z pewnością nie raz borykałeś się z problemami związanymi ze stanami bólowymi kręgosłupa. Nic w tym dziwnego. Długotrwała pozycja siedząca lub stojąca podczas wykonywania obowiązków zawodowych sprawia, że problemy związane z atakami rwy kulszowej, bólem odcinka lędźwiowego lub uporczywe bóle głowy stają się normą, do której pomału starasz się przywyknąć. Rozwiązaniem tej sytuacji jest włączenie co codziennej rutyny ćwiczeń oraz samego leżenia z wykorzystaniem maty do akupresury.
Kolce ułożone równomiernie na macie działają jak akupresura i mają za zadanie uciskać newralgiczne miejsca na ciele, niwelując ból i redukując napięcie mięśniowe. Stanie na macie może doskonale pobudzić poszczególne receptory umiejscowione na stopach i dobroczynnie zadziałać na cały organizm. Codzienne leżenie około 20-30 minut redukuje napięcie mięśni kręgosłupa oraz odcinka szyjnego emanując uporczywe bóle głowy i przywracając dotychczasowy komfort życia.

Artykuł partnera