Jakie zasłony będą cieszyć się największą popularnością w 2019 roku?

Wraz z nowym rokiem w branży home decor pojawiają się świeże trendy, dzięki którym można łatwo i efektownie odmienić domową przestrzeń.

Jeśli zastanawiacie się, jakie nowinki pojawią się w kategorii tekstyliów, zwłaszcza tych okiennych, to poniższy tekst jest dla Was. Poznajcie 4 największe trendy tego sezonu.

  • Trend pierwszy: motywy botaniczne
  • Trend drugi: inspiracje kulturą Maroka
  • Trend trzeci: motywy geometryczne
  • Trend czwarty: motyw miejskiej dżungli

Trend pierwszy: motywy botaniczne

W tym roku bliskość z naturą podkreślają modne tekstylia pojawiające się zarówno oknach salonów, stylowo urządzonych sypialni, ale również kuchni i łazienek. Tkaniny są bogato zadrukowane motywem botanicznym. Kolorowe kwiaty rozkwitają swobodnie na zasłonach, ciesząc oko i przygotowując domowników do nadejścia wiosny. Pogodne zasłony z motywem kwiatowym są odpowiedzialne za wprowadzenia do domu radosnego, świeżego klimatu oraz poprawienie samopoczucia jego mieszkańcom. Kwiaty w wydaniu maxi pojawiają się również na innych elementach wystroju wnętrza – na dekoracyjnych poszewkach, kocach oraz jako grafiki powieszone w eleganckich ramkach.

Trend drugi: inspiracje kulturą Maroka

W 2019 roku można zaobserwować wyjątkowo silną tendencję, polegającą na wprowadzaniu do domowego wnętrza motywów etno. Inspiracja kulturą Wschodu znajduje odzwierciedlenie w dekoracjach wnętrza. Szczególnie wyraziście i ozdobnie prezentują się zasłony na wymiar, uszyte z różnokolorowych tkanin z nadrukiem przypominającym mozaikowy, skomplikowany, cieszący oko wzór.

Trend trzeci: motywy geometryczne

Trend związany z geometrią wciąż ma się dobrze. W tym sezonie widać jednak wyraźną tendencję do odejścia od stonowanej geometrii na miarę stylu scandi i zwrot w kierunku bardziej intensywnych i kontrastowych wzorów geometrycznych. Dużym powodzeniem wciąż cieszy się kształt plastra miodu oraz rybiej łuski – każdy z nich dobrze prezentuje się zarówno w wydaniu pastelowym, jak też zaprojektowany z wykorzystaniem znacznie mocniejszych kolorów.

Trend czwarty: motyw miejskiej dżungli

W tym sezonie dużą popularnością cieszy się motyw miejskiej dżungli. Zastosowany na domowych zasłonach – za sprawą tkaniny w nadruk monstery, palm i papug – dopełniony kolorami roku (Mango Mohito, Aspen Gold, Pepper Stem) prezentuje się nad wyraz dobrze. Orzeźwia i wycisza umysł, przenosząc domowników do egzotycznych krain, gdzie lazurowe wybrzeże spotyka się na horyzoncie z przejrzyście błękitnym niebem. Zasłony z motywem miejskiej dżungli warto dopełnić, stosując dodatki w postaci dekoracyjnych poszewek na poduszki, urokliwych pledów, figurek z motywem ananasa oraz złotych ramek na zdjęcia. Czyż nie jest uroczo?

Artykuł partnerski