Jeden krok przed śmiercią. Mary Burton

Skomplikowane śledztwo w sprawie zabójstwa nastolatki, seryjny morderca kobiet i nieustraszona agentka FBI, która zrobi wszystko, by pokrzyżować mu szyki. Emocje gwarantowane!

Jeden krok przed śmiercią
Jeden krok przed śmiercią. Mary Burton

„Jeden krok przed śmiercią” to po mistrzowsku skonstruowany dreszczowiec z bezwzględnym przestępcą, który karmi się strachem swoich ofiar. Mary Burton napisała trzymający w napięciu thriller, w którym świetnie poprowadzoną kryminalną intrygę dopełnia subtelny wątek miłosny. Jej powieść sprawi, że będziecie bali się zasnąć przy zgaszonym świetle.

„Jeden krok przed śmiercią” – treść

Agentka FBI Macy Crow to twarda sztuka. Niedawno została potrącona przez rozpędzoną półciężarówkę. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a ona cudem uszła z życiem. Szybko wróciła jednak do pracy i właśnie stara się o posadę w elitarnym zespole profilerów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostaje do wykonania próbne zadanie: ma pojechać do  miasteczka Deep Run, by zająć się śledztwem w sprawie odnalezionych właśnie zwłok Tobi Turner – zaginionej piętnaście lat temu uczennicy liceum.
Jej partnerem zostaje miejscowy szeryf Mike Nevada, były kolega z Federalnego Biura Śledczego i dawny kochanek. Macy szybko odkrywa powiązania między sprawą Tobi a kilkoma gwałtami z tego samego okresu. Agentka przesłuchuje ofiary i ponownie analizuje stare akta. Tropy wiodą ją do stalkera, który gwałcił i mordował prześladowane kobiety.
Macy i Nevada rozpoczynają wyścig z czasem: muszą namierzyć potwora, zanim ten znowu wyruszy na łowy. Przestępca miał jednak wiele lat, żeby udoskonalić swoje umiejętności, i wkrótce jego celem staje się agentka FBI. Czy pierwsze zlecenie dla zespołu profilerów nie będzie zarazem ostatnim w karierze Macy?

O książce

„Jeden krok przed śmiercią” to wciągający od pierwszej do ostatniej strony, trzymający w nieustannym napięciu dreszczowiec, który zachwyci miłośników thrillerów z wątkiem miłosnym w tle. Dynamiczne tempo, mrożąca krew w żyłach intryga kryminalna, emocjonujący finał, a także charyzmatyczna główna bohaterka to największe atuty powieści Mary Burton. „Jeden krok przed śmiercią” będzie z pewnością satysfakcjonującą lekturą dla wielbicieli thrillerów, w których śledztwo prowadzi przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości – ambitna, nieustępliwa i nieustraszona kobieta, która staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Powieść amerykańskiej pisarki spodoba się przede wszystkim fanom twórczości Roberta Dugoniego, Alex Kavy, a także Lisy Gardner.

O autorce

Mary Burton – amerykańska pisarka, autorka bestsellerów „New York Timesa”, a także „USA Today”.
W swoim dorobku literackim ma ponad 30 powieści. Jej nazwisko regularnie pojawia się także w pierwszej dwudziestce rankingu Amazona w kategorii „najlepszy autor thrillerów z gatunku romantic suspens”. Ponadto słynie z bardzo profesjonalnego podejścia do pracy nad książką. Przed rozpoczęciem pisania przeprowadza wywiady ze specjalistami, uczęszcza na seminaria kryminalistyczne i zajęcia na strzelnicy. Jest również członkinią wielu organizacji zrzeszających pisarzy powieści kryminalnych. Mieszka w Wirginii, wraz z mężem i trzema jamnikami miniaturowymi.