Ostatni świadek. Joanna Lamparska

Choć trudno w to uwierzyć, wszystkie historie opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę. Premiera już 26 stycznia 2022.

Ostatni świadek
Ostatni świadek. Joanna Lamparska

Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów.

„Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” to najnowsza propozycja od Joanny Lamparskiej, która uchyla przed czytelnikami rąbka tajemnicy otaczającej zaginięte w czasach wojny bogactwa.

Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów

Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi „strażników skarbów”. Razem z czytelnikami eksploruje podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Pokazuje, że po zakończeniu II wojny światowej walka wcale nie ustała. Rozpoczyna się wyścig z czasem w „polskiej gorączce skarbów”.

O Autorce

Joanna Lamparska to dziennikarka, podróżniczka, a także specjalistka od tajemnic historii – oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska. Jest autorką kilkunastu książek. Od lat zajmuje się podążaniem śladami ukrytych skarbów oraz nierozwiązanych zagadek II wojny światowej. Pisze między innymi dla National Geographic i Focusa, a także realizuje programy telewizyjne i audycje radiowe. Prowadzi akcje eksploracyjne. Nie straszne są jej odważne tematy ani praca w terenie. Jest zafascynowana obiektami podziemnymi, zamkami i pałacami.