Jesienią ukaże się druga płyta zespołu LemON

herbut_teledysk

Po sukcesie debiutanckiego krążka zespół LemON rozpoczął pracę nad drugim albumem studyjnym. Premiera wydawnictwa ma odbyć się jesienią. Płytę promuje utwór „Ake”, do którego powstaje również wideoklip.
Utwór „Ake” miał premierę na antenie radia RMF FM. Na początek czerwca zaplanowano natomiast opublikowanie teledysku do numeru. Zdjęcia do klipu kręcone są w Warszawie, a na planie pojawił się m.in. Alan Andersz.

– Rozpoczynamy nagrania do teledysku do pierwszego singla, „Ake”, promującego drugą płytę grupy LemON. Jest on kręcony z udziałem przyjaciół, fanów i znajomych – mówi agencji Newseria Lifestyle, lider i wokalista zespołu, Igor Herbut.

W marcu z formacji odeszła dwójka muzyków – gitarzysta Adam Horoszczak oraz perkusista Piotr „Budyń” Budniak. Herbut przyznaje, że nowi muzycy muszą się jeszcze ze sobą zgrać, aby efekt był równie dobry jak na debiucie.

– Zespół przeszedł kilka zmian. Skład opuścił poprzedni perkusista oraz gitarzysta. Dlatego w muzyce musiała również nastąpić ewolucja. Słychać to także na koncertach, gdzie gramy troszeczkę inaczej. Trzeba więc pracować nad nowym stylem, bo w ciągu ostatnich dwóch lat mocno się rozwinęliśmy. Nasz debiut pokrył się platyną, pracujemy nad kolejnym krążkiem, a na koncertach mamy sporą widownię, co jest niesamowite – wyjaśnia wokalista.

Zespół oprócz nagrywania nowego materiału cały czas intensywnie koncertuje. Jak przyznaje lider formacji, nikomu z grupy nie przeszkadza napięty harmonogram.

– Premiera płyty zaplanowana jest na jesień. Powoli zapoznajemy widownię z nowymi numerami na koncertach. Postaramy się, aby nowa płyta była równie dobra jak poprzednia. Muzyka to nasza pasja i życie. Od poniedziałku do czwartku spotykamy się na próbach, w piątek wyjeżdżamy na koncerty i wracamy w poniedziałek. Jest to wspaniała przygoda i bardzo się z niej cieszymy – dodaje Herbut.

Zespół powstał w 2011 roku, zaraz po zakwalifikowaniu się na precasting we Wrocławiu do programu „Must Be The Music”. Ostatecznie formacji udało się wygrać trzecią edycję talent-show. W listopadzie 2012 rok ukazał się debiutancki album zespołu pt. „LemON”. Rok później wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty.