Kapłanki czy kury. Cztery historie o życiu

„Kapłanki czy kury” autorstwa znakomitej dziennikarki, Aliny Petrowej-Wasilewicz, której premiera planowana jest na 8 marca, z okazji Dnia Kobiet. Skąd taka data? Jest to bowiem zbiór ciepłych rodzinnych historii niezwykłych kobiet, które z macierzyństwa uczyniły wyrafinowaną sztukę.

kapłanki czy kury

Małgorzata Terlikowska, Teresa Kapela, Joanna Puzyna-Krupska, czy Paulina Guzik – to świetnie wykształcone kobiety z pasjami i bogatymi tradycjami rodzinnymi, które zrezygnowały z karier, by zostać kapłankami domowego ogniska.
Bohaterki książki walczą zawzięcie ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi kobiet. Doskonale wiedzą, że ich życie nie jest skąpane w lukrze: otwarcie mówią o radościach i zmęczeniu, romantycznej miłości, ale też żalu, który odczuwają, kiedy są atakowane za swoje prywatne wybory. Odważnie mówią: „nie jesteśmy domowymi kurami, ale strażniczkami rodzinnego ciepła”.
Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę szczególnie w kontekście zbliżającego się Dnia Kobiet. Proszę o informację czy są Państwo zainteresowani tą pozycją – jeśli tak, chętnie udzielę wszelkich informacji, włącznie z udostępnieniem specjalnego prebooka.

Małgorzata Terlikowska – z wykształcenia filozof i polonista, z zamiłowania dziennikarka, matka pięciorga dzieci, żona Tomasza Terlikowskiego. Niegdyś związana z redakcją katolicką TVP i Radiem Plus. Aktualnie współpracuje z kilkoma redakcjami, m.in. z MamaDu.

Urszula Bernaś – doktor chemii, matka pięciorga dzieci, żona Bartłomieja Bernasia – oficera Wojska Polskiego. Wspólnie z mężem organizuje Marsze Trzech Króli w Warszawie.
Teresa Kapela – córka prof. Marii Honowskiej, matka pięciorga dzieci, aktywistka katolicka
i współzałożycielka Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Olga Rudzińska – córka Teresy Kapeli, krawcowa, która na swoim koncie ma m.in. szycie kostiumów teatralnych. Prowadzi także twórcze kursy szycia. Matka małego Juliusia.

Joanna Puzyna-Krupska – żona Janusza Krupskiego, działacza opozycyjnego w PRL, który zginął

w Smoleńsku w 2010 roku, matka siedmiorga dzieci, Prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Iga Stolar-Łypczak – dziennikarka współpracująca z katolickimi mediami, matka czworga dzieci,

szefowa Klubu Mam „Karmelowe dzieci”.

Paulina Guzik – doktor nauk o mediach, współpracowała m.in. z Wiadomościami TVP i Panoramą, gdzie

relacjonowała m.in. konflikt w Gruzji i wybory prezydenckie w USA. W 2013 roku wydała dwie książki:

„Baby and the City Kraków” i „Baby and the City Warszawa”. Matka dwójki dzieci.