Katarzyna Figura i jej spektakularna metamorfoza

Aktorka przygotoiwywując się do roli musiała zmienić swoją wagę, kolor włosów i nie tylko! Czy to poświęcenie było warte?

Katarzyna Figura i jej spektakularna metamorfoza
Katarzyna Figura i jej spektakularna metamorfoza

Aktorka do roli musiała przybrać na wadze

Już 18 listopada w kinach zadebiutuje jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku „Chrzciny”. Katarzyna Figura brawurowo zagrała w nim dojrzałą kobietę z prowincji, matkę sześciorga dzieci, która za wszelką cenę chce pojednać skłóconą rodzinę. Na potrzeby tej roli aktorka przeszła spektakularną metamorfozę. Mowa tu o zmianie koloru włosów, postarzeniu i przybraniu na wadze.

Katarzyna Figura w fantastycznej formie

Niezwykle wyrazista i zapadająca w pamięć rola Katarzyny Figury spotkała się z już bardzo dobrym przyjęciem przez widzów i krytyków. Katarzyna Figura pokazuje, jak wielki drzemie w niej talent to ról dramatycznych.

,,To zdumiewająca metamorfoza! ” – pisał krytyk Łukasz Adamski

Katarzyna Figura i jej spektakularna metamorfoza
FOT. GRZEGORZ ZIEMIAŃSKI

Zaskakująca fabuła

Komedia obyczajowa „Chrzciny” została do tej pory nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu oraz Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość, czyli chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Reżyser szczerze o produkcji

,,To co wyróżnia tę rodzinę to liczne nieporozumienia i konflikty. Wybuchają co chwilę. Ich przyczyną są kwestie – ideologiczne, światopoglądowe, czy też zwykłe przyziemne sprawy. Wszyscy są przekonani, że mają rację i w związku z tym nie muszą słuchać innych. Jednym słowem, nasi bohaterowie trwają w swoistym chocholim tańcu, który coraz szybciej zmierza do katastrofy.” – mówi reżyser Jakub Skoczeń

,,Chrzciny to wspaniała opowieść mówiącą o matriarchacie. Moja bohaterka, Marianna, staje się centralną, a przy tym niebywale silną postacią. Jest motorem wszelkich wydarzeń, ale jej siła tkwi w prostocie gestów, marzeń i dążeń – nadrzędnym celem Marianny staje się ochrona zbiorowości, jaką jest jej rodzina ” – podkreśla Katarzyna Figura.

Film Chrzciny

„Chrzciny” są pełnometrażowym debiutem fabularnym Jakuba Skoczenia („Żuławski o Żuławskim”,„Barwy szczęścia”), który jest także współautorem scenariusza do filmu. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W rolach głównych wystąpią Katarzyna Figura , Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski, Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok i Piotr Ligienza