„Kazanie ognia” – premiera powieści Jamie Quatro

Oto jak bezpiecznie zakochać się w kimś, kto nie jest twoim mężem: wyobraź sobie życie, jakie moglibyście wieść razem po śmierci waszych małżonków.

„Kazanie ognia” – premiera powieści Jamie Quatro

Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska. Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”?

Kazanie ognia to debiutancka powieść uznanej autorki opowiadań i poetki. W równym stopniu liryczna, co intensywna historia o pożądaniu i jego naturze. A także o kobiecości spętanej zasadami wiary i przełamywaniu religijnego tabu.

Jamie Quatro debiutowała docenionym przez krytyków zbiorem opowiadań I Want To Show You More (2013). Książka znalazła się m.in. w finale Los Angeles Times Art Seidenbaum Award, the Georgia Townsend Fiction Prize oraz the National Book Critics Circle John Leonard Prize. Jej proza, poezja i publicystyka ukazywały się, między innymi na łamach „The New York Times Book Review”. Quatro wykłada w Sewanee School of Letters. Mieszka z mężem i czwórką dzieci w Lookout Mountain w stanie Georgia.

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Kazanie ognia

- Jamie Quatro

- Religiak