Klub Komediowy zaprasza na kwietniowy repertuar

Artyści Klubu Komediowego już od wielu tygodni są w pełnej gotowości, aby obudzić każdego z zimowego letargu.

indeks

W kwietniu na scenie przy pl. Zbawiciela będzie można zobaczyć stały program Klubu – spektakle grup Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk, Hurt Luster, stand up oraz autorskie formaty – skecz show, Fabularny Przewodnik po…, Musical Improwizowany. Nie zabraknie także gości (Andrzej Seweryn we własnej osobie!), koncertów oraz dyskoteki w wykonaniu kolektywu wodzirejskiego Tańce i Piosenki.


Improwizacja

Grupa Klancyk (1.04) z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru poszuka inspiracji w książce „Pokój wyobraźni – słownik Tadeusza Kantora”, a na scenie pojawi się jej autorka – Katarzyna Tokarska. W kwietniu widzowie zobaczą także kolejną odsłonę nowego formatu Klancyka – „Tymczasem gdzieś indziej”, czyli improwizowanego poematu dygresyjnego (15.04). W stronę prawdziwych nerdów zwróci się Teatr Improwizacji Hulaj, zapraszając na wieczór inspirowany grami komputerowymi (24.04), a grupa Humbuk nie przepuści żadnej inspirującej daty w swoim Kalendarium Absurdu (21.04). Przez cały miesiąc codziennie na scenie będą gościć grupy, duety, tria (Hurt Luster), a nawet jednoosobowy spektakl improwizowany Maćka Buchwalda – BUCHWALD/ BUCHWALD (19.04).

Goście

Miesiąc w Klubie zaczyna się wraz z Centrum Cyfrowym, które przygotuje krótkie przedwojenne filmy z słynnego nowojorskiego archiwum Prelingera (5.04). Michał Kempa i Wojtek Fiedorczuk znani jako „Niepewne sytuacje” zaproszą na scenę Sekcję Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa (9.04). Improwizatorki z różnych grup zagrają także wspólny spektakl, a ich inspiracją będą rysunki, anegdoty, historie Anny Kłosowskiej – autorki strony Odmęty Absurdu (12.04).
Gościem specjalnym tego miesiąca będzie Andrzej Seweryn, który przyjął zaproszenie grupy Klancyk – czy z nimi zagra, czy zainspiruje monologami ze spektaklu „Szekspir Forever!” a może odda się innej formie sztuki – tego wiemy się 22.04!
Nie zabraknie także przyjaciół Klubu, czyli Jacka Fedorowicza (17.04) i Grzegorza Uzdańskiego, poety, autora strony „Nowe wiersze zmarłych poetów” (28.04).
Gościem muzycznym będzie koncert zespołu New Cage, czyli piosenki Johnego Casha w nowej aranżacji, w wykonaniu Joanny Halszki Sokołowskiej i Bartłomieja Tycińskiego. Na to wydarzenie zapraszamy 29.04.

Spektakle

Klub Komediowy to od początku miejsce na rozwijanie autorskiej twórczości. W kwietniu widzowie obejrzą trzecią i czwartą część serialu scenicznego „Fabularny przewodnik po…” udając się z bohaterami w teatralno-muzyczną podróż po cmentarnych uliczkach (20.04) oraz nieskończonych korytarzach porodówki (3.04).
Kolejny autorskim formatem jest napisany i grany przez improwizatorów skecz show „Niektóre długopisy piszą wolnej”. Absurd, zainspirowany rzeczywistością oraz amerykańską tradycją komedii przede wszystkim zaskakuje, prowokuje i nie pozwala o sobie zapomnieć nawet długo po wyjściu z Klubu. W tym miesiącu będzie można obejrzeć część pierwszą (21.04) i drugą (16.04).
Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO co jej każą, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Opowie nam Katarzyna Kołeczek w swoim monodramie „Co modna pani wiedzieć powinna” (17 i 25.04).