Koloryzacja włosów farbami ziołowymi.

Rynek kosmetyczny zarzuca nas nowościami. Producenci polecają szampony z odżywkami, odżywki na bazie naturalnych produktów, maski kosmetyczne. Co wybrać?

Aby mieć zdrowe i dobrze nawilżone włosy warto pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji, czyli nie tylko o dobraniu odpowiedniego szamponu do włosów, ale również odżywki. W przypadku odżywki do włosów warto pamiętać o tym, aby najpierw dobrze określić, jaki rodzaj włosów mamy. Źle dobrana odżywka może je albo zbytnio obciążać, albo w ogóle się nie sprawdzić i nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Jeśli mamy włosy przetłuszczające się, odżywka do włosów powinna być lekka, najlepiej taka, którą się spłukuje lub odżywka bez spłukiwania, ale w formie lekkiej mgiełki, która dodatkowo pomoże nam w ułożeniu fryzury.
Podobnie jest z włosami cienkimi. W ich przypadku również należy pamiętać o nie przeciążaniu i stosowaniu lekkich preparatów lub małej ich ilości. W przeciwnym razie włosy mogą niezbyt efektownie przylegać do skóry głowy. Kolejnym czynnikiem, który możemy rozważyć przy dobraniu odżywki do włosów, jest struktura naszych włosów. Coraz częściej w sklepach możemy zaobserwować kosmetyki, które różnicują się w zależności od tego czy są przeznaczone do włosów prostych czy kręconych. Pierwsze mają zapobiegać puszeniu się włosów, drugie mogą pomagać w osiągnięciu lepszego skrętu włosów. Ciekawym rozwiązaniem na rynku jest zróżnicowanie preparatów do włosów w zależności od ich koloru. Takie szampony i odżywki zawierają dodatek w postaci wyciągu z określonych ziół, które dbają o zachowanie określonego koloru naszych włosów i jego trwałość.
Jeśli nasze włosy są bardzo zniszczone i wysuszone warto pomyśleć o zakupie maski do włosów. Stosuje się ją jako kompres na włosy, raz w tygodniu zostawiając na włosach na dłuższy czas. Jej działanie jest z reguły dużo mocniejsze niż działanie tradycyjnych odżywek do włosów o zapewnia ich lepsze odżywienie oraz nawilżenie.
Jeśli mamy odrobinę wolnego czasu i chęci, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie maski czy odżywki do włosów z ziół i składników, które są dostępne na co dzień w każdym domu. Przygotowanie takiego zabiegu może nam przysporzyć wiele radości, a nasze włosy zyskają na zdrowym i pięknym wyglądzie.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl