Kora wiecznie żywa! Powstał hologram wokalistki

Dzięki nowej technologii już niedługo będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć na scenie legendarną artystkę. Zaprezentowano pierwszy utwór w wykonaniu hologramu!

Kora wiecznie żywa! Powstał hologram wokalistki. Foto Instagram @kamilsipowicz

Postęp technologiczny daje nam coraz więcej możliwości. Coraz popularniejsze stają się hologramy zmarłych artystów. Do tej pory mogliśmy zobaczyć cyfrowe wersje artystów takich jak Michael Jackson, Whitney Houston, Dio czy 2Pac. Teraz przyszedł czas na polską artystkę. Niedawno zaprezentowano hologram Kory. Wizualizacja zmarłej przed dwoma laty artystki to efekt współpracy Kamila Sipowicza z firmami ART73 i Leia Display System, które odpowiadały za techniczną stronę projektu.

Do stworzenia „wirtualnej Kory” wykorzystano technologię Deep Fake, bazującą na sieciach neuronowych i sztucznej inteligencji, która potrafi „uczyć się” ludzkich twarzy, bazując wyłącznie na zdjęciach. Do „nauczenia się” twarzy Kory w algorytm wgrano kilka tysięcy zdjęć wizerunku artystki z lat 90-tych. Tak przygotowany model twarzy został nałożony na twarz aktorki – Aleksandry Popławskiej, która zaangażowała się w projekt, wykonując jeden z hitów Kory w bardzo ciekawym remiksie Deep Domka – „Po prostu bądź”. – czytamy w oficjalnym komunikacie. Aktorka, która użyczyła swojego ciała nie ukrywa podekscytowania udziałem w tym przedsięwzięciu:

Jestem bardzo emocjonalnie poruszona. Czasami w tej twarzy widziałam za bardzo siebie. A czasami była uchwycona Kora. To jest jakaś taka magia ożywienia idolki swoimi siłami. Dziwne uczucie. Jestem podekscytowana – skomentowała.