Kosmetyki pod choinkę – czego NIE kupować na prezent?

Często myślimy o tym, co powinniśmy kupić, a dużo rzadziej o tym, czego się lepiej wystrzegać. Jednak warto rozważyć, jakie prezenty zamiast łzami szczęścia skończą się łzami rozpaczy.

kosmetyki pod choinkę
Kosmetyki pod choinkę – czego NIE kupować na prezent? Foto PublicDomainPictures/Pixabay

Kosmetyki to świetny prezent po choinkę. Niestety, łatwo się zagalopować i wybrać takie, które wcale nie ucieszą obdarowywanej osoby. W najgorszym przypadku możemy nawet pogorszyć stan jej cery! Czego lepiej nie dawać na Gwiazdkę?

Zobacz także: Najlepszy prezent pod choinkę dla dziewczyny

Pasywno-agresywny prezent

Wybierając dla kogoś prezent, należy się zastanowić, jak dana osoba odbierze nasz podarunek. Czy jeśli sprezentujemy komuś krem na zmarszczki, to zostanie to odczytane jako miły gest, czy może jako informacja, którą w mało subtelny sposób próbujemy przekazać? Również produkty przeciwtrądzikowe to obusieczny miecz. Osoby mające kompleksy na punkcie swoich wyprysków raczej niezbyt dobrze przyjmą krem albo serum „na trądzik”, a przecież nie chcemy nikomu sprawić przykrości.

Kosmetyki z retinolem i kwasami pod choinkę

Każdy z nas ma inną wrażliwość na składniki aktywne. Dla wielu problematycznymi substancjami są retinoidy oraz kwasy, szczególnie te w wysokich stężeniach. Chociaż mogły okazać się wybawieniem dla nas, osoba z bardziej podatną na podrażnienia skórą może zareagować na nie negatywnie. To produkty, które najlepiej wybierać samemu, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia ze składnikami aktywnymi, problemy naszej cery oraz skłonność do podrażnień. Jeśli natomiast szukamy odpowiedniego kosmetyku do podarowania, lepiej zdecydować się na łagodne produkty wspomagające, które ukoją i nawilżą skórę.

Makijaż do twarzy

Szminka, paleta cieni czy tusz do rzęs na pewno będą mile widziane pod świątecznym drzewkiem. Jednak wystrzegajmy się produktów do cery. Znalezienie odpowiedniego odcienia podkładu czy korektora to zmora wielu kobiet. Dlaczego więc próbować zgadnąć właściwy kolor dla drugiej osoby? I to najczęściej z pamięci, bo mało kto kupuje prezent w obecności obdarowywanej. O ile więc nie wiemy dokładnie, jakiego odcienia używa obecnie, lepiej nie ryzykować.

Wizyta u kosmetyczki

Wizyta w SPA czy u kosmetyczki to luksus, na który wiele z nas chętnie by się skusiło. Obecnie wiele salonów oferuje vouchery podarunkowe, które można wymienić na wybrane usługi. To świetny pomysł dla tych, którzy chcą bliskim zafundować dobrze spędzony czas. Czego więc należy się wystrzegać? Rezerwowania konkretnych zabiegów. O ile bowiem lasery czy mezoterapia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla pewnych osób, innym wyrządzą krzywdę. Może się też zdarzyć, że specjalista odmówi wykonania pewnego zabiegu bez wcześniejszej konsultacji bądź po zapoznaniu się ze skórą klienta. Najlepiej będzie więc zostawić ostateczny wybór w rękach obdarowanej osoby.