Kredyt konsolidacyjny – dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Masz na swoim koncie wiele zobowiązań kredytowych, których łączna wysokość powoli zbliża się do możliwości twojego miesięcznego budżetu? Aby uniknąć ewentualnych kłopotów, rozważ kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, czy taka forma finansowania będzie rozwiązaniem odpowiednim dla ciebie.

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?
Kredyt konsolidacyjny – dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Spłata zobowiązań może stanowić nadmierne obciążenie domowego budżetu – zwłaszcza, jeśli dość często posiłkujesz się kredytami bankowymi. Aby uniknąć kłopotów wynikających z nadmiernego zadłużenia, warto już teraz pomyśleć o połączeniu wszystkich rat – w jedną mniejszą. Tak właśnie działa kredyt konsolidacyjny z RRSO 13,2%.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Konsolidacja kredytu to nic innego jak spłata aktywnych zobowiązań kredytowych w ramach nowego finansowania zaciągniętego w banku. Można więc powiedzieć, że istotą jest połączenie wszystkich regulowanych do tej pory rat w jedną – zwykle opiewającą na niższą kwotę.

W związku z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego kredytobiorca nie tylko płaci niższą miesięczną ratę. Dochodzi też do ujednolicenia terminu spłaty – zamiast regulowania płatności w kilku różnych dniach miesiąca, robisz to tylko raz, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko nieterminowych płatności związanych z pomyleniem daty spłaty.

Kredyt konsolidacyjny to nie kredyt dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny często określany jest mianem kredytu dla zadłużonych. Czy słusznie? Warto pamiętać, że tego rodzaju zobowiązanie przyznawane jest w oparciu o kryteria typowe dla każdego innego kredytu. Na pozytywną decyzję możesz liczyć wtedy, gdy masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową. Jeżeli zalegasz z płatnościami i nie regulujesz ich mimo ponagleń lub masz poważne problemy finansowe, szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji banku są niewielkie.

Pamiętaj! Kredyt konsolidacyjny nie jest remedium na poważne długi. To wyłącznie rozwiązanie pozwalające uniknąć kłopotów finansowych w przyszłości.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musisz być dla banku wiarygodnym klientem. Przeterminowane zobowiązania są poważną przeszkodą do uzyskania finansowania każdego typu – także pożyczki konsolidacyjnej.

Kiedy opłaca się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny online będzie dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku? Taką formę finansowania rozważ wówczas, gdy:

  • regulujesz kilka zobowiązań kredytowych jednocześnie i chcesz ujednolicić termin spłaty,
  • zależy ci na znacznym obniżeniu miesięcznej raty.

Aby jednak kredyt konsolidacyjny był opłacalny w stosunku do aktualnie spłacanych zobowiązań, musisz wziąć pod uwagę koszty finansowania. Porównaj nie tylko oprocentowanie, ale rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO) – dzięki temu sprawdzisz, ile zyskasz za sprawą przeprowadzonej konsolidacji.

Jeżeli chcesz spłacić kilka zobowiązań i pozostać tylko przy jednej miesięcznej racie, kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla ciebie. Jeśli dokładnie przeanalizujesz dostępne oferty, możesz znaleźć opcję pozwalającą nawet na uzyskanie dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel.

Artykuł sponsorowany