Krystyna Rek – Prezes Zarządu w Kobieta i Rozwód Sp. z o.o.

Motto życiowe: "Osiągnąć sukces, pomagając innym"

Krystyna Rek
Krystyna Rek. Fot. Lidia Skuza

Kobieta sukcesu

Krystyna Rek – Prezes Zarządu w Kobieta i Rozwód Sp. z o.o..

O firmie

Moja firma do dla mnie misja, która stanowi podstawę sposobu na życie w idei pomagania innym. Jestem pomysłodawczynią i założycielką pierwszego w Polsce Centrum Rozwodowego z biurami w dużych miastach w Polsce. Kobieta i Rozwód powstała w roku 2013 i zajmuje się kompleksowym usługami podczas rozwodu tj. usługi prawne, psychologiczne, detektywistyczne, podatkowe itp.

Często stosujemy taktyczne rozwiązania, podpieramy się profesjonalistami takimi jak prawnik rozwodowy, detektyw czy doradcza podatkowy. Dlatego nasze Centrum Rozwodowe stworzyło miejsce gdzie możesz otrzymać wszystkie potrzebne narzędzia, które wykorzystujemy podczas rozwodu. Idea Centrum Rozwodowego polega na zapewnieniu klientom najwyższej jakości usług oferowanych przez sprawdzonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie działamy w Warszawie, Gdańsku i Łodzi.

Na co dzień pomagam kobietom w trakcie konfliktu rodzinnego, potrzebującym wsparcia i wskazania odpowiedniej drogi. Moim głównym zadaniem jest przygotować kobietę do rozwodu (jeśli już taką decyzje podjęła) pod kątem psychologicznym, ale przede wszystkich prawnym, czyli jakie dokumenty powinna przygotować, na co zwrócić uwagę, co może, czego nie powinna robić, kiedy i jakie złożyć dokumenty do sądu. Jednym słowem „Plan Działania” indywidualnie przygotowany dla każdej Pani osobno. Jako zespół specjalistów pracujemy razem na sukces jednej kobiety.

Jako pomysłodawczyni i właścicielka marki Kobieta i Rozwód, prowadziłam cykl Poradnika Rozwodowego w Dzień Dobry TVN w roku 2014. Jestem również bohaterką książki Niezniszczalne wydanej przez Poradnia K przy patronacie Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Zostałam określona mianem „Specjalistki Rozwodowej”, w związku z czym udzieliłam wielu wywiadów telewizyjnych i radiowych, m. in. dla stacji: TVN, TVN Style, TVP – Pytanie na Śniadanie, TVN 24; TVP ABC; Superstacja; Radio TOK FM.

Stałam się również bohaterką wielu artykułów o tematyce rozwodowej tj. ELLE, MK Miasto Kobiet; Newsweek; Własny Biznes Franchising i wiele innych.

Życiorys

Krystyna Rek – Psycholog Biznesu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i  Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych – ”Dla Naszych Dzieci”.

Jako pierwsza w Polsce zaczęłam otwarcie i publicznie mówić o tematyce rozwodowej. Stałam się cenionym ekspertem, współpracuję z wieloma stacjami telewizyjnymi oraz z prasą. Jestem pomysłodawczynią i założycielką pierwszego w Polsce Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód, w którym, wraz z zespołem profesjonalistów – prawników, psychologów, mediatorów – poświęciłam się wspieraniu klientów na drodze do rozwiązania ich życiowych problemów. Obecnie tworzę pierwszy w Polsce koncept sieci centr rozwodowych w Polsce, w ramach franczyzy (z sukcesem działają już punkty w Łodzi, Gdańsku). Jestem kobietą oddaną pasji niesienia pomocy innym kobietom podczas rozwodu.
Dodatkowo zaangażowałam się w wiele działań społecznych na rzecz kobiet i dzieci.

Prywatnie jestem spełnioną matką, zawsze optymistycznie nastawioną do świata i ludzi, pasjonatką zdrowego stylu życia, jazdy na nartach i podróży w odległe nieznane regiony świata.

Dlaczego własna firma?

Na własną firmę zdecydowałam się, ponieważ sama przeżyłam burzliwy rozwód i zauważyłam, że kobieta która musi przez to przejść jest zostawiona sama sobie. Nie ma żadnego wsparcia, często odwracają się od niej wspólni przyjaciele, rodzina nie potrafi jej zrozumieć. Prawnik do którego się udaje nie angażuje się w sprawę, dla niego to tylko kolejny klient. Postanowiłam to zmienić, stworzyłam miejsce, w którym rozwodząca się kobieta będzie mogła znaleźć każdy potrzebny rodzaj pomocy. Zaraz po zakończeniu mojego rozwodu zainwestowałam ostanie pieniądze i wszystko postawiłam na „jedna kartę”. Zadziałało.

Największa obawa przed założeniem firmy

Moja największa obawa przed założeniem firmy? Tak naprawdę nie miałam żadnych obaw, byłam pewna, że to się uda i konsekwentnie, stanowczo działałam zgodnie z założonym planem. Ponieważ wcześniej miałam już doświadczenie w zarządzaniu i budowaniu firm, doskonale wiedziałam co i jak robić aby odnieść sukces w szybkim czasie.

Odniosłam sukces, ponieważ…

Wierzyłam w ten sukces całą sobą, dodatkowo odnalazłam nisze rynkową i doskonale ją wypełniłam kompleksowymi usługami dla kobiet. Ponadto sama musiałam przejść przez piekło, aby dostrzec potrzebę dla innych potrzebujących kobiet. Trafiłam w odpowiednim momencie na odpowiedni pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu

Moją największą przeszkodą jaką pokonałam w drodze na szczyt, to zdecydowanie stworzenie wszystkiego od początku i od zera. Kiedy zaczynałam działać jako Kobieta i Rozwód musiałam być jednocześnie mamą małej dziewczynki i starszej dorastającej córki. Wszystko to działo się równocześnie – prowadzenie firmy, moje studia, macierzyństwo, przeprowadzki, trudności finansowe, brak wsparcia w drugim rodzicu – wszystko na raz. Ale jak to mawiała moja Mama – „wszystko to, co przychodzi nam w wielkim trudzie i z wielkimi wyrzeczeniami, będzie nam wynagrodzone” – myślę, że to święta słowa które w całości podsumowują przeszkody jakie musimy pokonywać.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Uznanie ludzi codziennie spotkanych, podziękowania od kobiet, które uratowałam i zdołałam pomóc zanim jeszcze nie było za późno.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

To każdy kolejny dzień, który przynosi mi bardzo dużo satysfakcji i poczucia misji jaką spełniam pomagając innym kobietom.

Największy zawodowy sukces

Mój największy zawodowy sukces, to zdecydowanie pomysł na utworzenie Sieci ”KIR” Centr Rozwodowych na zasadzie Franczyzy. Współpraca z firmą Kobieta i Rozwód na zasadzie franczyzy jest dla kobiet szansą na spełnianie swoich zawodowych ambicji, realizację swoich pomysłów, a także na pogodzenie pracy i życia rodzinnego. Jeśli kobieta ma pewne predyspozycje do prowadzenia biznesu, my zapewnimy jej dobry pomysł na firmę, który gwarantuje ponad połowę sukcesu.

Największe marzenie

Rozwinąć w Polsce i w Europie sieć Centr Rozwodowych Kobieta i Rozwód. Otrzymać najlepsze rekomendacje od klientów i usprawnić prawo polskie o rozwody polubowne. Chciałbym, aby każda kobieta, która już zdecyduje się na rozwód chciał go przeprowadzić wyłącznie z nami, a każda kobieta która chce otworzyć nasze biuro w swoim mieście, osiągnęła sukces pomagając innym.

Najbliższa przyszłość

W najbliższej przyszłości planuje otworzyć 23 punkty Kobieta i Rozwód w całej Polsce.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Moja rada dla kobiet – inwestować w siebie, wytrwale i z zapałem otwierać swoje firmy, osiągnąć niezależność finansową. Konsekwentnie dążyć do celu i nigdy, przenigdy się nie poddawać. Aby to wszystko osiągnąć nie zapomnijcie moje drogie Koleżanki o dbaniu o swoje zdrowie, wygląd i pogodę ducha, wdzięczność za wszystko to, co już macie i za to, co do was przyjdzie. Pamiętajcie, że wasze samopoczucie ma wpływ na waszą firmę, finanse i kondycje całej waszej rodziny. To MY jesteśmy kołem napędowym, musimy tylko w to uwierzyć i konsekwentnie działać!!! Głęboka wiara w siebie samą, daje nam nieopisaną MOC i kreatywność.

Kontakt: http://kobietairozwod.pl/

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl