Prowansalski styl w kuchni

kuchnia w stylu prowansaskim pluton2

Spraw, aby w Twojej kuchni panował klimat niczym z południa Francji. Wprowadź do swojego domu meble w stylu prowansalskim, które rozjaśnią Twoje wnętrze i sprawią, że przygotowanie posiłków będzie dla Ciebie ogromną przyjemnością. Zobacz, jak wybrać odpowiednie szafki oraz dodatki.
Prowansja kojarzy się przede wszystkim z ciepłym słońcem, błękitnym niebem, zielonymi wzgórzami i polami pełnymi lawendy. Prowansja to także sielskie klimaty, pomagające w relaksie po ciężkim dniu i elegancka biel, która wnosi do pomieszczeń mnóstwo światła.

Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim

1. Bielone szafki kuchenne

Charakterystyczną cechą stylu prowansalskiego są bielone szafki, które świetnie wyglądają w klasycznych wnętrzach. Pasują zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń oraz do nowoczesnych kuchni otwartych na salon czy jadalnię.
Białe szafki zostały zestawione z blatem w kolorze szarego marmuru. Podobny kolor mają także uchwyty. Na drzwiczkach szafek pojawiają się eleganckie żłobienia, dzięki których cała kuchnia sprawia wrażenie lekkiej i zarazem eleganckiej. Jeśli więc nie lubisz masywnych zestawów kuchennych, które zajmują całą wolną przestrzeń we wnętrzu, to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

W kolekcji Senso Kitchens Frigg dostępne są różne warianty szafek – modele zamknięte, a także eleganckie witryny z przeszklonymi frontami Jeśli więc masz piękną zastawę stołową, której nie chcesz chować, możesz ją w nich umieścić. Przeszklone drzwi wybierz do szafek wiszących – dzięki temu każdy, kto wejdzie do Twojej kuchni, będzie mógł podziwiać Twój piękny zestaw obiadowy.

kuchnia w stylu prowansalskim

2. Nowoczesna kuchnia w stylu prowansalskim?

Choć styl prowansalski jest kojarzony głównie z klasycznymi wnętrzami, coraz częściej pojawia się w nowoczesnych aranżacjach. Miłośnicy modernistycznych trendów z jednej strony nadal preferują innowacyjne rozwiązania, z drugiej jednak chcą, aby ich kuchnia zyskała przytulny, ponadczasowy charakter.
Idealne rozwiązanie to wybór szafek kuchennych w ciepłych barwach rozświetlających wnętrze. Zobacz kolekcję Family Line Older. Proste kształty drzwi i boków są urozmaicone eleganckimi żłobieniami i uchwytami. Również w tych szafkach można wybrać szklane drzwi, za którymi umieścisz swoją ulubioną zastawę stołową lub szklanki.
Jeśli poszukujesz tego rodzaju rozwiązań idealnym rozwiązaniem będzie wybór kuchni Older z linii kuchni modułowych Family Line. Proste formy białych frontów urozmaicone eleganckimi żłobieniami i dekoracyjnymi uchwytami w przyjemny sposób łączą styl francuski ze stylem modern. W ofercie dostępne są różne wymiary szafek stojących i wiszących, a także witryny z ozdobnym szkłem.

kuchnia w stylu prowansaskim pluton

3. Prowansalskie dodatki

Aby w pełni cieszyć się kuchnią w stylu prowansalskim, warto zadbać też o akcesoria do kuchni.
Na blacie efektownie zaprezentuje się drewniany stojak na wino, doniczki ze świeżymi ziołami czy stare przedmioty, które dzięki Tobie odzyskały drugą młodość – stare pozłacane cukiernice lub wiekowa porcelana.

Inne dodatki, które podkreślą prowansalski wystrój kuchni to:

  •  brązowo-beżowy kosz dekoracyjny, gdzie umieścisz wszystkie aromatyczne przyprawy w słoiczkach;
  • jasne i miękkie poduszki dekoracyjne do położenia na krzesłach lub parapecie;
  • elegancka zasłona, która ochroni Twoją kuchnię przed nadmierną ilością promieni słonecznych.Prowansja kojarzy się także z aromatyczną lawendą. Nie zapomnij więc udekorować swojej kuchni tymi pięknymi kwiatami.Zobacz więcej inspiracji prosto z południowej Francji na stronie www.brw.com.pl.