Kwiaty w modzie i wnętrzu

Trendy w kwiatach, modzie i wnętrzarstwie są ściśle ze sobą powiązane. Są wynikiem obserwacji tzw. trendsetterów, wśród których styliści kwiatów, projektanci wnętrz i kreatorzy mody wyznaczają trendy na dany sezon.

Kolory i dodatki, proponowane na pokazach mody oraz targach meblarskich, królują także w trendach kwiatowych. Spotkanie dodatkowo wzbogacono pokazem strojów casual zaprojektowanych przez Violę Śpiechowicz.
Kompozycje kwiatowe wykonała Joanna Rospondek, właścicielka Bukieciarni ARTFlora w Częstochowie.

Tegoroczną zimową kolekcję tworzą przedmioty nawiązujące do świata fantazji, utrzymane niekiedy w urokliwym, budzącym sentyment stylu vintage. Źródłem inspiracji są romantyczne i pełne symboliki baśniowe motywy.

Wśród dodatków pojawiają się dekoracyjne i delikatne materiały: kryształ, porcelana, koronka i tiul oraz romantyczne wzory i nietypowe w formie naczynia. Zarówno we wnętrzach jak i w kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji.

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów, sposobach ich użycia w kompozycjach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Biuro Kwiatowe Holandia organizuje liczne pokazy i warsztaty dla florystów.

Przez wiele lat współwłaścicielka firmy „Odzieżowe Pole”. Właścicielka pracowni w Łomiankach. Projektuje ubrania na zamówienie dla wielu znanych aktorek i piosenkarek, m.in. dla Danuty Stenki, Haliny Frąckowiak, Natalii Kukulskiej, Małgorzaty Potockiej czy Anny Marii Jopek. Jest zdobywczynią licznych nagród m.in. TROFEUM ELLE, przyznane w 2003 roku przez krytyków i obserwatorów mody z magazynu ELLE oraz DOSKONAŁOŚĆ MODY pisma TWÓJ STYL.

Joanna Rospondek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Częstochowie, gdzie uzyskała Dyplom na Wydziale Grafiki oraz tytuł magistra na Wydziale Pedagogiki. Zdobyła tytuł florysty w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu. Przez kilka lat była nauczycielem plastyki w Liceum Ogólnokształcącym. Bierze udział w Międzynarodowych Pokazach Florystycznych i jest zdobywczynią licznych nagród w konkursach florystycznych organizowanych w kraju i za granicą. Obecnie jest właścicielką Bukieciarni ARTFlora w Częstochowie. Inspiruje ją cykl przyrody, na pierwszym miejscu w swoich pracach stawia kwiaty i naturę. Lubi niebanalne formy i zabawę kolorem.