Laserowe leczenie trądziku – jak przywrócić skórze zdrowy wygląd i usunąć niedoskonałości?

Cera trądzikowa jest szczególnie problematyczna i może być przyczyną kompleksów. Trądzik często bowiem przybiera postać przewlekłej dermatozy. Występuje głównie u nastolatków, ale niekiedy również i u osób po 25. roku życia.

Laserowe leczenie trądziku – jak przywrócić skórze zdrowy wygląd i usunąć niedoskonałości?

Cera trądzikowa jest szczególnie problematyczna i może być przyczyną kompleksów. Trądzik często bowiem przybiera postać przewlekłej dermatozy. Występuje głównie u nastolatków, ale niekiedy również i u osób po 25. roku życia. Zmiany trądzikowe pojawiające się na skórze w niektórych przypadkach trudno się goją, nierzadko też ślady po krostach czy wągrach są trwałe. Można jednak skorzystać z mocy lasera i skutecznie przywrócić skórze z trądzikiem piękny wygląd!

W jaki sposób powstaje trądzik?

Cera trądzikowa powstaje w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych, które produkują sebum, pełniące funkcję ochronną skóry. Nadmiar sebum powoduje, że skóra mocno się świeci i jest lepka w dotyku, dochodzi też do namnażania się bakterii i rozszerzenia porów skóry. Łój zalegający na skórze miesza się z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami, przez co dochodzi do powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Infekcje bakteryjne wiążą się z pojawieniem się bolesnych, szpecących krost, które stają się przyczyną dużego dyskomfortu. Trądzik ma związek z wzmożoną produkcją hormonów i predyspozycjami genetycznymi. Nasila się pod wpływem nieodpowiedniej higieny i niewłaściwej diety.

Laserowe leczenie trądziku – jak przywrócić skórze zdrowy wygląd i usunąć niedoskonałości?

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Na rynku nie brakuje rozmaitych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej. Część z nich w niektórych przypadkach jest skuteczna i pozwala w znacznym stopniu ograniczyć trądzik, dość często jednak same kosmetyki lub dermokosmetyki nie wystarczają. Trzeba natomiast zaznaczyć, że stosowanie odpowiednich preparatów to absolutna podstawa, gdy ma się cerę trądzikową. Takie produkty powinny ograniczać wydzielanie sebum, zwężać pory, łagodzić stany zapalne, delikatnie złuszczać naskórek i rozjaśniać przebarwienia pozostające po krostach.

Jak leczyć trądzik?

Trądzik może być niekiedy szczególnie trudnym przeciwnikiem. Dzieje się tak, gdy cera pozostaje w złym stanie nawet pomimo używania specjalistycznych preparatów i stosowania odpowiedniej diety, czyli takiej, w której unika się żywności typu fast food, węglowodanów i słonych przekąsek. Gdy trądzik przybiera ciężką postać, warto udać się do dermatologa. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre leki, takie jak sterydy czy antybiotyki i lekarstwa zmieniające poziom hormonów, mogą być obciążeniem dla organizmu.

Laserowe leczenie trądziku – jak przywrócić skórze zdrowy wygląd i usunąć niedoskonałości?

Dlaczego laserowe leczenie trądziku jest najskuteczniejsze?

Jeśli obawiasz się stosowania leków, które mogą obciążyć Twój żołądek, a także wątrobę i nerki, masz też inne możliwości do wyboru. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia aktywnej postaci trądziku, a także niwelowania utrwalonych blizn potrądzikowych jest laser. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który stymuluje skórę do naturalnej odnowy. Prawidłowe wykonane serii zabiegów nowoczesnym laserem skutkuje rozjaśnieniem przebarwień, obkurczeniem grudek trądzikowych, zwężeniem porów i wygładzeniem skóry. Laser działa także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Nie wiesz, dokąd się udać i masz obawy co do tego, czy zabieg zostanie przeprowadzany w pełni profesjonalnie? Laseroterapia na trądzik w Laser Delux to coś dla Ciebie!

Artykuł partnera