HIFU LIFT – super zabieg na owal z natychmiastowym efektem

Wiele kobiet zauważa u siebie opadanie owalu i wyraźne wiotczenie tkanek ok. 40 a czasem już po 35 roku życia.

HIFU LIFT – kolejny super zabieg na owal z natychmiastowym efektem

Nie chcą jednak radykalnych ingerencji. Ich celem jest uzyskać mocny, zarazem naturalny efekt bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Nie przepadają też za rekonwalescencją po zabiegach. Oczekują nieinwazyjnych, działających głęboko procedur, nie pozostawiających śladu na skórze.

HIFU LIFT to zabieg, który wyróżnia się na tle innych zabiegów ujędrniających zastosowaną technologią oraz widocznym niemal natychmiast efektem, który postępuje w ciągu kolejnych miesięcy. Już w trakcie wykonywania zabiegu pokazuję pacjentkom w lusterku połowę twarzy po stymulacji zogniskowaną falą ultradźwięków i proszę, aby porównały ją z częścią jeszcze nie poddaną zabiegowi – to szokująco zauważalna różnica! – mówi Ania Adamowicz i dodaje, że w swoich autorskich terapiach TST (Transpersonal Skin Therapy) będzie ten zabieg wplatać w programy anti-aging szyte na miarę.

To doskonały zabieg w terapii odmładzania opadającego owalu u kobiet 40+ a wykonywany punktowo profilaktycznie u kobiet 35+. Dodatkowym atutem zabiegu jest brak jakichkolwiek zasinień PO. – Praktycznie wstajemy z fotela i możemy pójść na spotkanie – zapewnia ekspertka.

HIFU LIFT

Hifu to inaczej fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, która wprawia w ruch komórki. Może oddziaływać na różnej głębokości w tkance – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków najpierw powoduje ruch, a w konsekwencji tarcie o siebie komórek. To generuje ciepło, a w efekcie prowadzi do mikro uszkodzeń/poparzeń wewnątrz tkanki, podczas gdy powierzchnia skóry pozostaje nietknięta.

W ciągu kolejnych 3-6 m-cy następuje przebudowa kolagenu. Zabieg daje efekt nie tylko odczuwalnego, ale w pełni widocznego liftingu i jest obecnie najmocniejszym zabiegiem liftingującym bez użycia skalpela.

Opis zabiegu

Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do powierzchni skóry przetworników (głowic), działających na różnej głębokości tkanek. Głowice emitują określoną energię ultradźwięków, w wyniku której zwiększa się aktywność komórek skóry, pobudzając ją do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. W wyniku kontrolowanych mikropoparzeń tkanki kurczą się – to właśnie daje tak mocny i spektakularny efekt liftingu.

Odczucia pacjenta

Pacjent odczuwa zabieg, jak serie lekkich kłuć pod skórą, który towarzyszy pieczenie/parzenie rozchodzące się do wewnątrz tkanki. Intensywność bólu podyktowana jest ustawieniem parametrów zabiegowych, a te są różne w zależności od obszaru na jakim pracujemy i efektu, jaki zamierzamy uzyskać.

– Wiązka zogniskowanych ultradźwięków kumuluje się na głębokości włókien kolagenowych. Dochodzi do mikrouszkodzeń 0,5 mm średnicy włókien kolagenowych, co skutkuje ich szybką przebudową i procesami naprawczymi. Dzięki technologii HIFU LIFT ciągu 3-6 m-cy uzyskujemy efekt intensywnego ujędrnienia skóry – wyjaśnia kosmetolożka Ania Adamowicz.