Listopadowy smooth jazz

Na finał tegorocznych Podróży po Strunach, 11 listopada, zagra jazzowy Leszek Zaleski Quartet. Koncert w Jordanowie Śląskim polecamy wszystkim wielbicielom muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda i Brada Mehldau’a, bo to właśnie ich utwory są inspiracją dla muzyków z zespołu Zaleskiego.
Leszek Zaleski Quartet to projekt tworzony przez absolwentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas), Michał Polak (perkusja). Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z wyrazistą sekcją rytmiczną oraz bogatymi improwizacjami gitary oraz fortepianu.

Na co dzień członkowie kwartetu występują też w innych projektach i zespołach o zróżnicowanej stylistyce muzycznej – od popu, przez funky, aż do muzyki klasycznej.
Jednak to w dziedzinie jazzu mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami – takimi jak nagroda na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych oraz w konkursie „European JazzNewcomer” w Czechach. Muzycy mają też doświadczenie w nagraniach dla Radia i Telewizji i w tworzeniu muzyki filmowej (m.in. dla filmu „Phantom Father” czy „Być jak Kazimierz Deyna”). Kwartet ma też na swoim koncie koncerty na prestiżowych festiwalach, razem z takim artystami, jak: Marek Napiórkowski, Artur Lesicki czy Krzysztof Pełech.

Występ kwartetu Leszka Zaleskiego w Jordanowie Śląskim jest wydarzeniem wartym polecenia wszystkim miłośnikom jazzu i znakomitych improwizacji gitary z fortepianem.
Koncert Listopadowy smooth jazz, podobnie jak na wcześniejsze koncerty w ramach Podróży po Strunach, nie jest biletowany. Wystarczy zatem przyjechać 11 listopada do Jordanowa Śląskiego i zasłuchać się w jesienne, jazzowe brzmienia. Występ kwartetu rozpocznie się o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Wrocławskiej 55.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego oraz Gminy Jordanów Śląski.

LESZEK ZALESKI QUARTET
Listopadowy smooth jazz
11.11.2014, godz. 18:00
Jordanów Śląski, Świetlica Wiejska, ul. Wrocławska 55
Wstęp bezpłatny!
Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl