Makijaż paznokci w sezonie wiosna-lato 2009

W aktualnym sezonie wiosna-lato 2009 – jak w każdym – nosi się paznokcie przede wszystkim zdrowe i zadbane.

W tym sezonie barwy lakieru na paznokciach nie synchronizuje się z kolorem pomadki, cieni na powiekach, czy ubrania. Przeciwnie, obecnie za najbardziej efektowne uważa się kontrasty, a najmodniejsze są ciemne lakiery, dające tzw. gothic look: czarny, ciemny brąz, szary, granat, śliwkowy fiolet, a nawet głęboka zieleń.
Modna jest nadal także klasyka, czyli wszelkie odcienie czerwieni, od czerwieni strażackiej, poprzez purpurę, aż po głęboki odcień burgundu. Klasyczny francuski manikiur już w poprzednim sezonie jesienno-zimowym przeszedł metamorfozę: biel na końcówkach zastąpiono czerwienią, czernią lub innym równie ciemnym kolorem. W sezonie wiosna-lato 2009 pojawiły się zupełnie nowe odmiany francuskiego manikiuru. W jednej z nich tradycyjny zastaw różowo-biały (lub beżowo-biały) zastąpiono bielą księżycową i głębokim granatem. Jednak tym razem płytka paznokcia jest malowana na biało, a końcówka paznokcia na granatowo. W innej nowej wersji „frencza” pozostano przy jasnych, „nagich” odcieniach, ale lakiery są matowe i nieprzezroczyste.
Ponieważ ciemne lakiery często powodują przebarwienie płytki paznokciowej, przed po malowaniem warto płytkę paznokcia pokryć bazą, czyli lakierem podkładowym. Wybierz taką bazę, która nie tylko chroni przed przebarwieniem, ale jednocześnie wyrównuje płytkę. Po jej wyschnięciu nanieś lakier właściwy, najlepiej dwie warstwy, co pozwoli uzyskać pełnię koloru. Potem możesz zastosować jeszcze specyfik, który utwardza i nabłyszcza lakier.
Malowanie paznokci ciemnymi kolorami wymaga wprawy i precyzji, gdyż widoczne są na nich wszelkie niedociągnięcia. Jeśli niechcący maźniesz lakierem także skórkę wokół paznokcia, wyczyść ją specjalnym korektorem w kształcie pisaka lub patyczkiem kosmetycznym zwilżonym zmywaczem.
A jeśli nie potrafisz pomalować ładnie paznokci ciemnym lakierem, nie martw się, nadal modny jest klasyczny french manicure, czyli paznokcie pomalowane jasnym przejrzystym lakierem, z białą obwódką (którą łatwo namalować przy użyciu specjalnych paseczków).
Iza Ryłko
Obcasy.pl