Małgorzata Kożuchowska jako filmowa „Zołza”

Małgorzata Kożuchowska jako "Zołza" wciela się w rolę Anny Sobańskiej, której historia przypomina życie scenarzystki filmu - Ilony Łepkowskiej. Co o ponownej współpracy myślą sami twórcy?

Małgorzata Kożuchowska zołza
Małgorzata Kożuchowska jako filmowa „Zołza”

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” ponownie wchodzi we współpracę ze scenarzystką Iloną Łepkowską. Choć między kobietami zaistniał konflikt po odejściu aktorki z „M jak miłość”, po latach postanowiły połączyć swoje siły na nowo.

O filmie:

„Zołza” jest komedią, która opowiada historię wpływowej scenarzystki i producentki filmowej, Anny Sobańskiej. To kobieta, która jednym ruchem może kogoś wykreować lub doszczętnie zniszczyć. Decyduje również o tym, kto stanie na szczycie sukcesu a kto spadnie na samo dno. Sytuacja zmienia się, gdy Sobańska staje przed nowym wyzwaniem. Film jest opowieścią o odkrywaniu tego, co w życiu jest najcenniejsze, a także o ciągłym byciu na świeczniku. Obok radości życia i dowcipu znajdziemy tam również niespodziewane i najprawdziwsze, głębokie emocje.

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza”

Dzięki bliskiej i wieloletniej znajomości z Iloną Łepkowską, Kożuchowska po raz pierwszy stała się również współproducentem filmu. Scenarzystka twierdzi, że od początku pracy nad pomysłem wiedziała o idealnym dopasowaniu popularnej aktorki do nowej roli głównej. Obie panie niezwykle cieszą się z ponowionej współpracy, która przynosi im radość i satysfakcję. Kożuchowska potwierdza swoją ekscytację projektem ze względu na to, że historia przedstawiona w filmie łączy zawodowe i prywatne losy jej i Łepkowskiej.

Inni współtwórcy

Reżyserem komedii jest Tomasz Konecki, który na swoim koncie ma bijące rekordy popularności filmy np. „Lejdis” czy „Listy do M. 3”. Mężczyzna po przeczytaniu scenariusza był zachwycony główną postacią i od razu stwierdził, że projekt jest warty uwagi. Oprócz Kożuchowskiej na ekranie zobaczymy inne sławne gwiazdy m.in: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Zofię Domalik czy Rafała Zawieruchę. Producentem filmu jest grupa Wonder Films.