Meghan i Harry wyrzuceni z Frogmore Cottage przez Karola III

Książęca para dostała nakaz eksmisji. Podobno za decyzją o wyrzuceniu ich z domu stoi sam król Karol III.

frogmore cottage
Meghan i Harry wyrzuceni z Frogmore Cottage przez Karola III. Foto Instagram @meghan.markle.official

O animozjach między Meghan i Harrym a resztą brytyjskiej rodziny królewskiej słyszymy niemal nieustannie już od kilku lat. W ostatnim okresie temat znów stał się gorący, głównie za sprawą serialu dokumentalnego Netflixa o brytyjskim księciu i jego żonie. Następnie atmosferę podgrzała też premiera książki Harry’ego o tytule „Ten drugi”. W swojej autobiografii słynny royals podzielił się kilkoma szokującymi szczegółami ze swojego życia. Próbował również tłumaczyć swoje kontrowersyjne decyzje – za niesławny kostium Hitlerjugend, w którym zaprezentował się podczas przyjęcia w 2005, obwinił swojego brata oraz Kate Middleton. Ponadto książę nie gryzł się w język, opisując swoją rodzinę i panujące między nimi relacje. Jak się okazuje, jego wylewność mogła kosztować go dom, a w najgorszym przypadku – może również zaproszenie na koronację własnego ojca. Po premierze książki Harry i Meghan zostali bowiem wyrzuceni z Frogmore Cottage.

Zobacz także: Książę Harry zabił 25 ludzi podczas misji w Afganistanie

Frogmore Cottage

Rezydencja Frogmore Cottage, wybudowana w 1801 roku, to luksusowa willa na terenie Windsoru. W domu o powierzchni 472,8 m2 znajdują się 4 sypialnie, 4 łazienki, pokój dla dziecka, a także dwie oranżerie czy studio do jogi. Przez lata służyła całym pokoleniom royalsów i ich współpracowników. Niedługo po swoim ślubie, w prezencie od ówczesnej królowej Anglii, Elżbiety II, rezydencję otrzymali Meghan i Harry. Para jednak szybko postanowiła porzucić królewskie życie i przenieść się do Stanów Zjednoczonych. W międzyczasie w domu razem z rodziną zamieszkiwała księżniczka Eugenia, kuzynka Harry’ego i córka księcia Andrzeja, brata króla Karola III. Jednak od 2022 to właśnie Harry i Meghan ponownie wynajmowali dom, co miało pozwolić im nie stracić kontaktu z Wielką Brytanią.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Point De Vue (@pointdevue)

Eksmisja z Frogmore Cottage

Do mediów przedostała się jednak informacja, że para została „poproszona” o opuszczenie posiadłości. Na spakowanie i zabranie swoich manatków Meghan i Harry mają czas do koronacji króla Karola, który zresztą podobno jest odpowiedzialny za decyzję o wyrzucenie ich z domu. To z kolei poddaje w wątpliwość, czy małżeństwo zostanie zaproszone na planowaną na 6 maja koronację króla Karola III.

A co z Frogmore Cottage? Jak podaje „The Sun”, rezydencję podobno zaproponowano młodszemu bratu króla, księciu Andrzejowi. Musi on opuścić swoją dotychczasową, znacznie większą posiadłość, co jest wynikiem ciągnącego się za nim od lat skandalu wywołanego przez oskarżenia o przestępstwa seksualne.