Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta. Agata Jankowska i Michał Pozdał

O kobiecej seksualności napisano już wszystko. O męskiej seksualności wciąż się milczy. Czas obalić mity. Pokazać mężczyznom (i kobietom) że w swoich zmaganiach, dylematach, dzikiej pogoni za wyimaginowaną przez opinię społeczną męskością nie są sami.

meskie sprawy
Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta. Agata Jankowska i Michał Pozdał

Męskość przechodzi kryzys? Bzdura! Wbrew histerycznemu biciu na alarm, które z taką lubością podnoszą media, kobiety i wielu psychologów, współczesny mężczyzna wciąż jest męski, a jego ego ma się dobrze.

Autorzy obalają sztucznie nadmuchany mit o impasie płci silnej i udowadniają, że nie trzeba hołdować patriarchalnym wartościom, nosić gęstej brody i być jedynym żywicielem rodziny, aby móc się nazywać prawdziwym mężczyzną. A wrażliwość,  partnerstwo, a nawet nieporadność i porażki, to nie upadek, ale rozwój męskości. Dyskutując, autorzy łamią tabu, nie stroniąc od stawiania odważnych tez, przytaczania pikantnych przykładów oraz toczenia ostrych sporów. A to wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie: Kim jest współczesny mężczyzna i jaka jest jego rola w społeczeństwie, w związku seksualnym i w rodzinie? A co najważniejsze – dochodzą do optymistycznych wniosków!

Agata Jankowska – dziennikarka „Przekroju” i „Wprost”, obecnie pisze materiały m.in. dla „Wysokich Obcasów”, „Twojego Stylu” i „ELLE”.

Michał Pozdał – seksuolog, terapeuta, wykładowca SWPS