Nagrodzona Złotą Palmą nieprzyzwoicie zabawna komedia „W trójkącie” Rubena Östlunda już w kinach!

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

W trójkącie
Nagrodzona Złotą Palmą nieprzyzwoicie zabawna komedia „W trójkącie” Rubena Östlunda już w kinach!

Ruben Östlund po międzynarodowych sukcesach „Turysty” i „The Square” kontynuuje testowanie granic widzów w najnowszym „W trójkącie”. Jak sam reżyser przyznaje, jego ambicją jest uczynienie z ekranowych zaskoczeń swojego znaku rozpoznawczego.

Chcę, żeby ludzie idąc na film Rubena Östlunda, wiedzieli, że „coś” się wydarzy – dodaje.

Zobacz także: Marcin Dorociński w ekranizacji książek Marka Krajewskiego

W trójkącie

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów.

Podczas grudniowej gali Europejskiej Akademii Filmowej film Östlunda zdobył najwięcej nagród, bo aż cztery statuetki – we wszystkich kategoriach, w jakich był nominowany. „W trójkącie” staje również w hollywoodzkie szranki. Film Rubena Östlunda znalazł się wśród nominowanych do Złotych Globów, w kategoriach Najlepszy Film Komediowy lub Musical oraz Najlepsza Aktorka Drugoplanowa.

Śmierć aktorki Charlbi Dean

Pełnego sukcesu filmu nie doczekała niestety odtwórczyni głównej roli, Charlbi Dean. Supermodelka kilkanaście lat temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Złamała wtedy kręgosłup, połamała żebra, miała zapadnięcie płuca i odmę opłucnową, straciła śledzionę. Wymagał on dwuletniej rekonwalescencji. Później Dean mówiła, że miała szczęście, iż przeżyła i może chodzić. Tragedia skierowała jednak jej karierę na inne tory – musiała zrezygnować z wybiegu. Zamiast tego spróbowała swoich sił przed kamerą. To właśnie w aktorstwie odnalazła nową pasję. Niestety, los ponownie się od niej odwrócił. W sierpniu 2022, w wieku zaledwie 32 lat, Charlbi Dean zmarła w wyniku sepsy. Jako pośrednią przyczynę śmierci podano brak usuniętej po wypadku śledziony.