Najładniejsze perfumy damskie według mężczyzn

Perfumy mają istotne znaczenie dla całej ludzkiej społeczności. Bez względu na wiek, pokolenie, czy też gusta, budują one relacje, podkreślają osobowość, jak i dostarczają wręcz niezapomnianych wrażeń.

Ania- dwa opowiadania - jedno twoje, drugie typu Ukryta prawda czyli sex/romans itd
Najładniejsze perfumy damskie według mężczyzn.

Warto zaznaczyć, że perfumy to niezwykle rozbudowana gromada substancji zapachowych, które, gdy są odpowiednio dobrane, mogą poruszyć zarówno serce, jak i dusze. W ten oto sposób, od zarania dziejów kobiety, korzystały z ich możliwości, by móc przyciągnąć do siebie płeć przeciwną. O ile dawniej, choć bogactwo zapachów było spore, to o wiele łatwiej można było się w nim zorientować. Aktualnie zaś mamy bardzo dużą liczbę producentów perfum, którzy wręcz prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Pojawia się więc istotne pytanie — jakie są najładniejsze perfumy damskie według mężczyzn?

Słowo o perfumach

Nim przejdziemy do poszczególnych przykładów, przyjrzyjmy się nieco bliżej podstawowemu podziałowi, gdyż ten ma istotne znaczenie dla trwałości, jak i odbioru danej perfumy. Przede wszystkim nazwa perfumy jest niezwykle ogólna i zaliczamy do niej aż pięć form. Pierwszą z nich są najczystsze perfumy, czyli takie, które mają w swoim składzie ponad 40% olejków zapachowych. O ile może wydawać się kuszące noszenie takich zapachów, to pomijając cenę, są one niezwykle intensywne i nie każdemu będą pasować. O wiele przyjemniejszą dla naszego nosa grupą są wody perfumowane. Mają około 15% olejków zapachowych. Dzięki temu wykazują niewiarygodną trwałość, jak i cieszą się ogromną popularnością. Kolejną grupą są wody toaletowe, czyli nieco słabsze rozwiązania, choć w odpowiednich warunkach, jak i kompozycjach zapachowych, cechujące się porywającymi nutami. Na koniec pozostają nam wody kolońskie. Te czasem brutalne, acz pociągające rozwiązania dają nam wiele przyjemności z użytkowania, choć trzeba mieć do nich odpowiednie podejście, zwłaszcza podczas używania. Decydując się na perfumy dla kobiet, będziemy zazwyczaj krążyli wokół dwóch grup, tj. wód perfumowanych i toaletowych.

Od czego należy zacząć?

Przede wszystkim musimy zdecydować się na rodzaj perfum. Tutaj pomocne będą dwa podejścia. Jednym z nich jest wybór momentu stosowania perfum. W ten oto sposób, w wakacje i okres ciepły, o wiele lepiej sprawdzą się delikatne, słodkawe wody toaletowe, gdyż nie będą powodowały tzw. kręcenia w nosie i ciężkiego ogona, który bardziej będzie bardziej odrzucał, niż przyciągał. Zaś w nieco chłodniejsze dni o wiele lepiej sprawdza się mocne damskie wody perfumowane, które swoją intensywnością przebiją się przez liczne warstwy ubrań i dostarczą niezapomnianych wrażeń, które będą działały na panów jak magnes. Drugi aspekt to same nuty. Lekkie, cytrusowe, trawiaste i morskie sprawdzą się w wodach toaletowych. Dadzą nam orzeźwienie i chęć do działania, ale wszystko to za cenę trwałości. Nuty cięższe, piżmowe, korzenne będą idealne w wodach perfumowanych i dadzą o sobie wyraźnie znać, gdy trzeba kogoś zauroczyć. Aromaty te doskonale dopasują się do nocnych kreacji, romantycznego spotkania i galowych wyjść.

Pora na kilka przykładów

To, co pociąga mężczyzn, to będą przede wszystkim klasyki. Żaden Pan nie oprze się pięknemu zapachowi, jaki kryje w sobie Chanel No5. Ten wręcz ponadczasowy zapach daje nam wiele radości, a wszystko to za sprawą nieco kwiatowego aromatu umieszczonego w kultowym flakonie. Wśród licznych nut możemy wyróżnić m.in. bergamotka, paczula, drzewo sandałowe, róże, wetywerię oraz wanilie. Ten mix sprawi, że poczujesz się pewne siebie i nic nie stanie Ci na przeszkodzie.

O klasykach można mówić wiele, ale przez wzgląd na swoją popularność, wiele Pań po nie sięga i tym samy ciężko być tutaj unikatowym. Na szczęście mamy też kilka innych propozycji. Jedną z nich jest LANCOME La Vie est belle. Dostajemy tutaj wiele interesujących nut zapachowych, a wśród nich m.in. gruszkę, irysa, kwiat pomarańczy, fasole tonkę, paczulę oraz wanilie. W efekcie tego całość tworzy bardzo zrównoważony zapach, o bardzo damskim i pociągającym aromacie. Czegoś chcieć więcej?

Yves Saint Laurent Libre, to kolejna z prezentowanych przez nas propozycji, również mający w sobie kwiatowe nuty. Możemy w nim odkryć takie aromaty jak kwiat pomarańczy, lawendę, nerole, czy wanilie. Całość daje nam zmysłowy, choć chłodny zapach, który rozbudza pożądanie.

Na koniec coś nieco bardziej gorącego. Carolina Herrera Good Girl, to nie tylko piękny flakon, ale przede wszystkim ekstrawagancka i mocno odważna kompozycja, która emanuje kobiecością i pragnieniem. Znajdziemy w niej takie nuty jak tuberoza, jaśmin, czy kakao, ale to tylko kilka z nich. Całość będzie bardzo urzekająca i niezapomniana. Good Girl, to idealna towarzyszka każdej odważnej kobiety.

Kilka słów podsumowania

Najładniejsze perfumy damskie według mężczyzn to przede wszystkim rozwiązania, które będą pociągały. Muszą się więc wyróżniać i dość jasno podkreślić, piękno oraz kobiecość. Chcąc więc zyskać taki zapach, warto postawić na modne rozwiązania, które dają najlepsze efekty. W efekcie tego, choć nieraz cena może być przytłaczająca, to warto zainwestować w takie perfumy. ich wydajność, zapewni nam długie użytkowanie i cieszenie się ekskluzywnym zapachem, którego inni mogą nam pozazdrościć.

Artykuł partnera