Najnowszy film Philippe’a Garrela od 4 maja w kinach

Najnowszy film mistrza francuskiego kina, Philippe’a Garrela, autora „Powiewu nocy” i „Zwyczajnych kochanków”, który zdobył nagrodę SACD w sekcji Quinzaine des Réalisateurs ubiegłorocznego MFF w Cannes.

Najnowszy film Philippe’a Garrela od 4 maja w kinach

Jeanne ma 23 lata i właśnie przeżyła bolesne rozstanie z chłopakiem. Postanawia wrócić do rodzinnego domu i chwilowo znów zamieszkać ze swoim ojcem. Na miejscu dziewczyna odkrywa, że jej ojciec, profesor filozofii, ma romans z jedną ze swoich studentek, Ariane, która jest rówieśniczką Jeanne. Dwie młode kobiety stopniowo się poznają i zaprzyjaźniają…

Philippe Garrel – przyszedł na świat w 1948 roku w Paryżu, jako syn słynnego aktora Maurice’a Garrela. Z czasem przerósł sławą ojca. Karierę rozpoczął jako scenarzysta i reżyser zauważonych przez branżę krótkometrażowych „Skłóconych dzieci” (1964). W 1969 roku związał się prywatnie i zawodowo z niemiecką wokalistką Nico – razem nagrali piosenki do jego filmów „Łoże dziewicy” i „Wewnętrzna blizna”. W 1982 roku otrzymał nagrodę im. Jeana Vigo za realizację dramatu „Sekretne dziecko”. Dwa lata później na festiwalu w Cannes odebrał prestiżową Perspectives du Cinéma Award za film „Wolność, noc”. Dwukrotnie zdobywał Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji – za filmy „Nie słyszę już gitary” (1991) oraz „Zwyczajni kochankowie” (2005). Ten drugi tytuł przyniósł mu także wiele innych wyróżnień, m.in. Europejską Nagrodę Filmową. Dużym uznaniem wśród wyrobionej międzynarodowej publiczności cieszą się również takie filmy Garrela, jak „Dzika niewinność” czy „Powiew nocy” z Catherine Deneuve.