Najskuteczniejszy, modelujący masaż twarzy

Masaże twarzy są coraz bardziej docenianym elementem dbania o urodę. Stosowane do ich wykonywania techniki wymagają doświadczenia i wiedzy, która może zaowocować zdrowiej i młodziej wyglądającą twarzą.

Najskuteczniejszy modelujący masaż twarzy Przywracanie optymalnego napięcia twarzy, poprawa owalu, spłycenie zmarszczek w okolicach ust i bruzd nosowo – wargowych to efekty, których możemy spodziewać się, gdy do rutyny wtłoczymy masaż twarzy. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, sprawdźmy na czym on polega? Dlaczego może wymagać od nas przełamania strefy intymności w trakcie pierwszej sesji?

Transbukalny masaż twarzy

Dla niektórych osób wymaga przekroczenia pewnej blokady, gdyż jest on wykonywany głównie od wewnątrz jamy ustnej. Stosuje się go zarówno w kosmetologii jako jedną z terapii naturalnego odmładzania, jak również w medycynie, aby pomóc osobom po wypadkach czy wylewach, zmagającym się na przykład z porażeniem nerwu twarzowego czy z asymetrią twarzy.

Najskuteczniejszy modelujący masaż twarzy
Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy

,,Kluczem masażu transbukalnego, zwanego inaczej policzkowym, jest oddziaływanie na mięśnie twarzy przez jamę ustną. Stosując odpowiednie uciskanie i masowanie policzków przede wszystkim od wewnątrz pracujemy bardzo głęboko z mięśniami i tkankami. To właśnie działanie od wewnątrz jamy ustnej daje szansę na tak intensywną regenerację tkanek i odbudowę mięśni, co przy regularnym stosowaniu pozwala na uzyskiwanie bardzo dobrych efektów.” – wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Masaż twarzy a nauka

Sama idea masażu transbukalnego narodziła się we Francji i zyskała duże zainteresowanie w gronie lekarzy i rehabilitantów, jak również z czasem specjalistów z branży beauty.

,,Masaż transbukalny efektywnie wspomaga rozładowanie napięcia mięśni, jest również pomocny przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach. Pierwsze efekty estetyczne można zaobserwować bardzo szybko w postaci ujędrnienia środkowej i dolnej części twarzy, delikatnego uniesienia się konturów policzków, poprawie owalu twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco spłycają się. Optycznie powiększa się oko, a powieki się unoszą. Zmniejsza się także widoczność drugiego podbródka. Kąciki ust i policzki unoszą się, więc twarz wygląda młodziej i przyjaźniej.”– mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy, który wykonuje także masażinterbukalny, czyli autorską wersję transbukalnego masażu mięśniowo – powięziowego.

Czemu tak ważne jest, by masaż robić od środka

Zastosowanie masażu transbukalnego, zarówno w celach terapeutycznych, jak również estetycznych, ma mocne uzasadnienie wynikające z realizacji techniki polegającej na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy ustnej oraz zewnętrznej części policzków. To sposób wykonywania tego masażu od dwóch stron, ale przede wszystkim od środka jamy ustnej generuje tak dobre i widoczne efekty, które ciężko jest uzyskać w masażu powierzchniowym twarzy. Masaż tkanek głębokich, intensywny drenaż limfatyczny, mocna stymulacja i odżywienie skóry to kluczowe elementy, który zawiera także masaż interbukalny.

Efekty

Masaże twarzy wykonywane przez specjalistów można traktować jako manualne, intensywne zabiegi z obszaru medycyny naturalnej. Niektóre z nich jak masażtransbukalny, czy interbukalny mają również charakter rewitalizująco-liftingujący. Wskazań do korzystania z takich masaży jako naturalnej metody w dbaniu o swój wygląd twarzy jest wiele. Efekty, które można uzyskać przynoszą jednak nie tylko korzyści natury estetycznej w postaci m.in. poprawy owalu twarzy, spłycenia zmarszczek, lepszej jędrności i kolorytu skóry. Masaż oddziałuje przede wszystkim na mięśnie twarzy, które są naturalnym rusztowaniem dla naszej skóry. Wspiera ich rozluźnienie i regenerację, poprawia także przepływ limfy i krążenie krwi. Może także wpłynąć korzystnie na zmniejszenie bóli migrenowych i wspomagać leczenie bruksizmu.