Nie żyje Emilian Kamiński

Aktor i reżyser zmarł po długiej walce z ciężką chorobą. Informację o jego śmierci potwierdził założony przez niego Teatr Kamienica.

Emilian Kamiński
Nie żyje Emilian Kamiński. Foto Instagram @teatr_kamienica

26 grudnia 2022 zmarł Emilian Kamiński. Wybitny aktor filmowy i teatralny w lipcu skończył 70 lat. Od jakiegoś czasu zmagał się z poważną chorobą układu oddechowego. Na początku roku wyznał nawet, że przeszedł z tego powodu operację. I chociaż jego stan wydawał się chwilowo polepszyć, to jak ustalił „Super Express”, w ostatnich miesiącach gwiazdor miał problemy z mówieniem i oddychaniem.

Zobacz także: Zmarł Jerzy Połomski. Był legendą polskiej muzyki

Emilian Kamiński zmarł

Informację o śmierci aktora podała Polska Agencja Prasowa, a niedługo później potwierdziła ją rzeczniczka założonego przez Kamińskiego Teatru Kamienica, Patrycja Pawlik.

Potwierdzam, pan Emilian zmarł dzisiaj [26.12.22] o 7.30. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Zmarł przy swojej rodzinie w swoim domu w Józefowie – powiedziała Pawlik w rozmowie z portalem Onet.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Teatr Kamienica (@teatr_kamienica)

Wybitna spuścizna

Młodsi widzowie na pewno kojarzyć będą Kamińskiego z postaci Pumby, którego aktor dubbingował w polskiej wersji filmu „Król Lew”. Natomiast dorośli znać go będą z takich hitów, jak „Szaleństwa panny Ewy”, „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „U Pana Boga w ogródku”. Przez 9 lat występował również w serialu „Klan”. Natomiast wielbiciele teatru z pewnością mieli szansę zobaczyć go na deskach jego własnego Teatru Kamienica, który otworzył w 2009 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Teatr Kamienica (@teatr_kamienica)