Nowy Teledysk „Będę święta” HOLEVIATERS

Polski zespół, charakteryzujący się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30-40 swingu i jazzu.

Założycielami grupy HOLEVIATERS są Anna Malacina – Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Grupa powstała w 2013r. Towarzyszą im Bartłomiej Stuchlik, Łukasz Walczak, Zbyszek Bałdys i Janusz Korczyk.
W 2015 roku wydał swoją pierwszą płytę „sing sing folk&swing”. Znajduje się na niej klasyka muzyki jazzowej, tradycyjne utwory pochodzące z Łuku Karpat a także własne kompozycje. Zespół na swoim koncie 4 teledyski dostępne na kanale You Tube.

Teledysk „Będę święta”

Produkcja klipu odbyła się w Cieszynie. Wszystkie zdjęcia kręcone były w taki sposób żeby pokazać niesamowity charakter miasta idealnie pasujący do stylu retro, jaki prezentuje zespół.
Klip opowiada historię dziewczyny, która decyduje się zostawić swojego partnera i wstąpić do zakonu. Chłopak nie radzi sobie z decyzją dziewczyny, szuka pocieszenia wśród kolegów, co kończy się długimi godzinami w barze, jednak jego los nie zostaje obojętny Bogu. Szczęśliwe zakończenie zaskoczy każdego. Wszystko przedstawione jest w pozytywnym aspekcie całości wydarzeń. To, co mogłoby stanowić podstawę scenariusza zwyczajnego komediowego klipu, jakich wiele, staje się początkiem wesołych wydarzeń z nieprzewidzianymi zwrotami akcji, gdzie element komiczny wspaniale współgra z głębią narracyjną. Teledysk traktuje temat z należytym szacunkiem, a jednocześnie z lekkością humorystycznych wydarzeń. Autorem muzyki i tekstu jest wokalistka zespołu – Anna Malacina-Karpiel. Scenariusz i reżyseria: Anna Malacina-Karpiel i Krzysztof Czech