Odświeżacz powietrza, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów

Ładna woń w pomieszczeniu świadczy o jego czystości. Zapach preparatów, których używamy do czyszczenia różnych powierzchni, utrzymuje się jedynie przez chwilę, dlatego by zachować uczucie świeżości, używamy wszelkiego rodzaju odświeżaczy powietrza.

Odświeżacz powietrza, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów

Jeśli mamy w domu zwierzęta lub ktoś z domowników pali papierosy, doskonale wiemy, że te nieprzyjemne zapachy nie tylko drażnią nasz zmysł powonienia, ale także mogą wnikać w ściany, dywany i meble, co sprawia, że są jeszcze trudniejsze do usunięcia. Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów? I które preparaty poradzą sobie z trudnymi aromatami? Podpowiadamy poniżej.

Odświeżacze powietrza – czy wszystkie są takie same?

Producenci odświeżaczy powietrza prześcigają się w coraz to nowszych formach atomizerów, rozpylaczy czy po prostu opakowań, w których zamknięte są zapachy. Na półkach sklepowych znajdziemy świece zapachowe, które mają nie tylko rozprowadzać delikatny zapach, np. w salonie, ale także dodają walorów estetycznych. W sklepach znajdziemy także rozpylacze z czujnikiem ruchu lub włącznikiem czasowym, żelowe kulki zapachowe oraz tradycyjne odświeżacze w formie atomizera czy sprayu. Różnią się one nie tylko sposobem użytkowania, ale przede wszystkim trwałością i skutecznością. Poza tym nie wszystkie zapachy nadadzą się np. do pokoju dziecięcego albo toalety. Kompozycje morskie czy leśne to tradycyjne odświeżacze przestrzeni toalet i łazienek, natomiast zapachy kwiatowe czy cytrusowe równie dobrze mogą sprawdzić się w kuchni lub pokoju gościnnym – wszystko zależy od naszego gustu i potrzeb oraz tego, czy po prostu chcemy nadać pomieszczeniu dodatkowych walorów relaksacyjnych w postaci zapachu, czy też walczymy z nieprzyjemnym zapachem np. stęchlizny. Należy jednak pamiętać, że odświeżacz powietrza, nawet jeśli jest bardzo skuteczny i nie tylko maskuje zapachy, ale je niweluje, może nie wystarczyć – przykry aromat zwykle z czasem powraca. Dlatego tak ważne jest dbanie o zachowanie porządku w domu i w razie wystąpienia jakiegokolwiek, nieprzyjemnego zapachu znalezienie i usunięcie jego źródła. Doskonale sprawdzą się do tego profesjonalne środki czystości, które cechują się nie tylko większą skutecznością, ale także wydajnością. Więcej na ich temat dowiedzieć się można z artykułu: „Profesjonalne środki czystości – poznaj ich 5 największych zalet”.

Jaki odświeżacz wybrać?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli nie walczymy z przykrymi zapachami, nasz dom jest świeżo wyremontowany, do tego nie posiadamy zwierząt i nikt z domowników nie pali papierosów, z pewnością wystarczą nam środki naturalne, jak kominki zapachowe, kadzidełka albo zwykłe sklepowe odświeżacze. Jeśli jednak potrzebujemy silniejszej siły działania, zdecydowanie warto sięgnąć po profesjonalne preparaty odświeżające, np. marki Clinex. Wśród oferowanych przez firmę produktów znajdziemy zarówno odświeżacze o ciekawych kompozycjach zapachowych, jak i neutralizatory zapachu, które z pewnością poradzą sobie z aromatem kociego moczu albo wilgoci w łazience. Więcej na temat produktów tej marki znaleźć można na stronie: clinex.com.pl.

W walce o czystość i estetyczny wygląd pomieszczeń w domach nie można zapominać o kropce nad „i”, jaką jest odpowiednio dobrany zapach. Aromaterapia zyskuje coraz więcej zwolenników, a odpowiednio dobrana woń w domu sprawi, że będziemy się czuć w nim jeszcze bardziej komfortowo i szczęśliwie.

Artykuł partnerski

Wpis znaleziono dzięki:

- Odświeżacz powietrza

- Aromaterapia

- Preparaty marki Clinex