Ojciec ‘44. Jerzy Ciszewski

Autentyczny bohater, historyczne tło i akcja na miarę Quentina Tarantino! Ciszewski oddał hołd swojemu ojcu i dał nam kawał świetnej literatury! Polecam! Patryk Vega

ojciec44

O tym, dlaczego napisałem Ojca ’44:

Wkroczyłem w świat moich własnych emocji, których sobie wcześniej kompletnie nie uświadamiałem. Relacja ojciec – syn nie była mi znana. –  mówi Ciszewski o swoim ojcu. – Dorastałem jednak w jakimś trudnym do opisania skręcaniu, konwulsjach, wyrzutach, niewiedzy.
Kim on był ? Ale co ważniejsze – kim ja jestem? Nie znałem ojca; nie znałem siebie.  Nic nie wiedziałem. Wziąłem się więc do pisania powieści o nim i tamtych czasach.

Jerzy Ciszewski

Jerzy Ciszewski: autentyczny bohater sensacyjnej powieści o powstaniu warszawskim
Ojciec ‘44 opowiada o Jerzym Ciszewskim (pseudonim „Mötz”) i jego przeżyciach w czasie powstania warszawskiego. Przygody młodego, charyzmatycznego powstańca nie pozwolą czytelnikowi odetchnąć nawet na chwilę.
Autor, Jerzy Ciszewski – syn głównego bohatera powieści – zdecydował się opowiedzieć tę historię w sposób sensacyjny (wręcz komiksowy). Chciał wzbudzić we współczesnym czytelniku uczucia, które towarzyszyły jego ojcu. Jak sam mówi, napisał tę książkę przede wszystkim dla swoich dzieci.
Główny bohater fascynuje czytelnika i sprawia, że chce się dowiedzieć więcej o  motywacjach powstańców. Dlaczego zdecydowali się na udział w walce? Czy bali się śmierci? Czy zdarzało im się wątpić?
Ojciec’44 to nie tylko szybkie tempo akcji, brutalność wojny i niezwykle żywe dialogi. To przede wszystkim współczesna próba zrozumienia własnego ojca i innych uczestników dramatycznej walki w 1944 r.
Myślał o śmierci. Nie o tym, czy będzie bolało, ale raczej: jak będzie tuż po? Lekko i przyjemnie? A może po prostu rozpłynie się w ciemnościach i niepamięci? Czy gdzieś istnieje niebo albo piekło? Wszyscy będą biegać w koszulach jak ci wariaci od Jana Bożego?
Jerzy Ciszewski, Ojciec ’44 (fragment)

O autorze:

Jerzy Ciszewski: ur. 15 września 1961, syn głównego bohatera książki. Założyciel jednej z pierwszych agencji PR w Polsce, Ciszewski Public Relations. Był dziennikarzem m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”; pracował w rządzie prof. Marka Belki.

(źródło zdjęcia: Archiwum autora)
Dane wydawnicze:
Wydawnictwo Czarna Owca
Autor: Jerzy Ciszewski
Tytuł: Ojciec ‘44
Premiera:  20 lipca 2016 r.