Ostatni pociąg. Meg Waite Clayton

Tysiące dzieci, którym wojna odebrała dom i niezwykła kobieta, która zmierzyła się z Adolfem Eichmannem, aby je uratować.

ostatni pociag - Ostatni pociąg. Meg Waite Clayton
Ostatni pociąg. Meg Waite Clayton

Austria, 1936 rok. Dla piętnastoletniego Stephana, chłopaka z zamożnej i wpływowej żydowskiej rodziny, naziści są zaledwie hałaśliwymi, pozbawionymi wpływów nudziarzami. To, co go interesuje to sztuka, kultura, rozwijanie pasji dramaturgicznej. Jego najbliższą przyjaciółką jest błyskotliwa Zofie-Helene, której matka prowadzi postępową, antynazistowską gazetę. Nagle beztroskie życie nastolatków i ich rodzin brutalnie się załamuje. Neumanom zostają odebrane prawa, matka Zofie zostaje aresztowana przez gestapo. Z tej ciemności wyłania się nadzieja: Truus Wijsmuller, Holenderka, gotowa uratować jak najwięcej dzieci, dopóki jeszcze jest to możliwe. Aby to osiągnąć musi zmierzyć się z Adolfem Eichmannem, nazistowskim biurokratą. Czy przyjaźń i miłość mają szansę przetrwać w obliczu zbliżającej się zagłady?

Z zachwytem przeczytałam tę znakomitą książkę, poruszającą temat kindertransportów, powieść, w której współczucie przeplata się z nadzieją i miłością. Dziękuję, Meg Waite Clayton, że przypomniałaś nam o tym, co może się dziać, kiedy, dobrzy ludzie zmówią się przeciwko złu.”Heather Morris, autorka bestsellerów „Tatuażysta z Auschwitz” i „Podróż Cilki”

Wpis znaleziono dzięki:

- Ostatni pociąg

- Meg Waite Clayton

- Powieść historyczna