Pączki gwiazd – ile kosztują te przysmaki w cukierniach celebrytów? Ceny zwalają z nóg

Już dziś obchodzimy tłusty czwartek. Prawdziwi smakosze na pewno uczczą to święto sięgając po pączki. Jeśli jednak zdecydują się na przysmaki sygnowane nazwiskami gwiazd, przyjdzie im za to słono zapłacić.

pączki gwiazd
Pączki gwiazd – ile kosztują te przysmaki w cukierniach celebrytów? Ceny zwalają z nóg

O tym, że restauratorski świat przyciąga do siebie gwiazdy, wiadomo już od dawna. W większych miastach bez problemu znaleźć można lokale założone przez celebrytów, i to nie tylko tych pokroju Magdy Gessler, którzy również w swoim ekranowym życiu związani są z kuchnią. Własną restaurację mają chociażby Robert Lewandowski, Piotr Adamczyk czy Maciej Musiał. Z okazji tłustego czwartku wiele należących do gwiazd miejscówek postanowiło zaproponować swoim gościom tradycyjne pączki. Ile kosztują takie przysmaki?

Zobacz także: Tłusty czwartek – skąd wziął się ten zwyczaj?

Pączki gwiazd – ile zapłacimy u Magdy Gessler?

Pączka od Gessler dostaniemy zarówno w jej restauracji U Fukiera, jak i w prowadzonej razem z córką cukierni Słodki Słony. W tym pierwszym lokalu cena tego przysmaku to 15 złotych, natomiast w tym drugim jest ona nieco wyższa, bo wynosi aż 18 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Słodki Słony (@slodki_slony)

Pączki od Adamczyka

Piotr Adamczyk jest właścicielem restauracji Stary Dom. Obok głównego lokalu powstała także cukiernia Stary Dom, gdzie dzisiaj możemy nabyć tłustoczwartkowego pączka. Za taką przyjemność zapłacimy 10 złotych.

Trójmiejskie pączki od Kuby Wojewódzkiego

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że restauracja Kuby Wojewódzkiego, Niewinni Czarodzieje Trzy Zero, pobiera tę samą opłatę, co cukiernia Adamczyka. Jednak żeby móc cieszyć się przysmakami od Wojewódzkiego, musimy zamówić co najmniej 6 sztuk, a więc minimalny koszt cukierniczej wyżerki to 60 złotych. Jeśli klient jest jednak wybredny, a może akurat przeszedł na dietę, i zależy mu na zakupie tylko jednego pączka, może skorzystać z drugiej opcji. Można bowiem zamówić pączka z limitowanej edycji, z kremem pistacjowym, polewą z różowej czekolady, pudrem malinowym i jadalnym złotem. Słodycz pakowany jest też do złotego pudełka. Całość kosztuje aż 49 złotych.