Pan Mamutko i zwierzęta. Paweł Beręsewicz

Pan Mamutko jest „wielkim miłośnikiem zwierząt i znawcą ich języków”. Macie ochotę go poznać? Wasza pociecha z pewnością chętnie przeniesie się w jego kolorowy świat!

 

książka

Może się poszczycić znajomością z bykiem – specjalistą od krowich mód, dzielną żyrafą z ruchu oporu i spragnionym świątecznego ciepła karpiem… Jego przygody zapierają dech w piersiach!

Pan Mamutko to wielki miłośnik zwierząt, który słynie z niespotykanej umiejętności porozumiewania się z nimi i jest jedynym w Sianoku tłumaczem ich języka. Wie doskonale, jak trudno wytłumaczyć psu, dlaczego żona nazwała go Kotkiem, a baranowi, że sweter jest z wełny.

Pan Mamutko i zwierzęta to niezwykła książka, która dla małego czytelnika będzie świetną zabawą językowa – zachwyci błyskotliwym dowcipem i ciekawą grą słowną.

Uwaga! Książka działa z zaskoczenia – rozśmiesza w najmniej spodziewanym momencie!

O autorze:

Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

O książce:

Tytuł: Pan Mamutko i zwierzęta

Autor: Paweł Beręsewicz

Ilustrator: Ewa Podleś

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat 

Liczba stron: 96

Kategoria wiekowa: 6+

Premiera: Styczeń 2016