Paulina Sykut sama pisze teksty na swoją debiutancką płytę

Paulina Sykut pracuje nad debiutancką płytą. Krążek ma być utrzymany w klimacie muzyki nowoczesnej z lekką domieszką jazzu, a prezenterka sama pisze większość tekstów.


Sykut ma nadzieję, że singiel promujący album ukaże się jeszcze w tym roku. Przyznaje też, że płyta jest spełnienie marzeń, bowiem muzyka zawsze była jej największą pasją.


Paulina Sykut jest obecnie na etapie kompletowania materiału na płytę. Większość utworów jest gotowa od dawna, bowiem powstanie albumu prezenterka zapowiadała już w 2012 roku. Wtedy wsparciem wokalnym dla Pauliny Sykut miał być m.in. zespół Chłopcy Kontra Basia. Obecnie prezenterka nie wie jeszcze, jakich gości zaprosi do studia.
– Nie ukrywam, że chciałabym, żeby to były takie moje spełnione marzenia. To wszystko, co gdzieś tam drzemie w moim sercu, głowie, to piosenki zbierane przez lata. Chciałabym większość materiału napisać sama, dlatego piszę słowa do piosenek. Niektóre powstały już ładnych parę lat temu. Bo nie ukrywam, że muzyka zawsze była moją największą pasją – mówi Paulina Sykut w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
W wywiadzie dla pisma „Party” Sykut powiedziała, że jej długo zapowiadany album utrzymany będzie w nowoczesnym klimacie z lekką domieszką brzmień jazzowych. Zapewnia, że współpracuje ze świetnymi muzykami, jednak nie chce zdradzać więcej szczegółów.
– Muzyka jest najważniejsza, a rozmawiać o muzyce trochę głupio. Myślę, że każdy ma swoje subiektywne odczucia. Słuchając muzyki, wyrabiamy sobie zdanie i wtedy klasyfikujemy, bo lubimy klasyfikować, i doszukujemy się jakichś gatunków. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła rzeczywiście zaprezentować choć część swojego materiału – mówi Paulina Sykut.
Singiel promujący płytę ma ukazać się jeszcze w tym roku, na cały album trzeba będzie poczekać do 2015 roku.
– Zobaczymy, jak to będzie. Działamy bez ciśnienia, bo uważam, że pośpiech nikomu nie służy, a szczególnie muzyce i sztuce – mówi Paulina Sykut.
Prezenterka pokazała już szerokiej publiczności swoje możliwości wokalne. Brała udział w programie „Idol”, gdzie dotarła do półfinału. W 2010 roku wygrała także program „Tylko nas dwoje”, w którym tworzyła duet z Ivanem Komarenko. Śpiew jest jej pasją od dzieciństwa. Jako dziecko występowała w chórze kościelnym, a później w Zespole Pieśni i Tańca „Powiśle”. W liceum śpiewała w Puławskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką kilku konkursów muzycznych m.in. Przeglądu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej „Wyśpiewać poezję” w Lublinie.