Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj!

Schronisko "Na Paluchu" po raz kolejny potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli masz taką możliwość - zaadoptuj psa i odmień w ten sposób jego życie, a odwdzięczy się miłością i wiernością do grobowej deski!

Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj! /fot. Schronisko Na Paluchu

Major

Gatunek: Pies
Rasa: Mix husky
Płeć: Samiec
Wiek: 3 lata
Waga: 28 kg
Data przyjęcia: 07.02.2018
Nr ewidencyjny: 0335/18

Major to młodzieniec energiczny i radosny. Od niedawna jest w schronisku i nie najlepiej znosi ograniczenie swobody – potrzebuje dużo aktywności, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej. Ma ogromny potencjał, uczy się szybko i chętnie – argumenty w postaci smaczków i solidnego drapania pozwoliły w krótkim czasie przyzwyczaić go do smyczy i szelek, których dotąd najwyraźniej zupełnie nie znał. Zna już komendę „siad” i na coraz dłużej potrafi skupić uwagę na przewodniku. Spaceruje chętnie, a jeszcze chętniej biega, jednak do poruszania się na luźnej smyczy jeszcze daleka droga. Bywa uparty, zdarza mu się łapać zębami za smycz albo skakać na człowieka, by coś wymusić – Major musi nabrać ogłady, w czym na pewno pomogą jasne wytyczenie granic i konsekwencja.
 
Major początkowo nie lubił wchodzić do pomieszczeń, nawet przekroczenie progu jego boksu było dla niego trudne. Stopniowo przełamujemy tę niechęć, trzeba jednak liczyć się z tym, że mieszkania w domu będzie musiał się uczyć od podstaw.
 
Kontakt do wolontariuszy: Ania 501 238 595, Ewa 609 491 910, Maciek 508 856 464

Ali

Gatunek: Pies

Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 0 lat
Waga: 7 kg
Data przyjęcia: 14.12.2017
Nr ewidencyjny: 2419/17
Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj! /fot. Schronisko Na Paluchu
Ali to kilkumiesięczny, ślicznie umaszczony puchatek. Jest rudowłosym sobowtórem słynnego asystenta behawiorystek Amorka, ulubieńca wolontariuszy, który wygrzewa się już szczęśliwie w swoim domku.
 
Chłopaczek jest przesłodkim, przyjacielskim i ufnym psiakiem, który uwielbia przytulanie, mizianie i głaskanie. Jak na psiego dzieciaka przystało, wszędzie go pełno, ma ogromne pokłady energii i miłości i nie (za)waha się ich użyć w interakcji z ludźmi czy innymi psami. Jest bardzo żywy, ciekawski, ale też pocieszny i radosny. Bardzo lubi się bawić i wszystkich do tego zachęca. Przyszły opiekun musi liczyć się z tym, że ze względu na młody wiek, Ali będzie wymagał uwagi i nauki, dlatego nie polecamy go dla mało aktywnych i zapracowanych osób. Nie mieliśmy jeszcze okazji zaobserwować jego stosunku do kotów czy małych dzieci.
 
Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z wolontariuszami: Asią 693 120 248 i Beatą 517 593 013, Marcinem 600 337 808

Nero

Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 9 lat
Waga: 28 kg
Data przyjęcia: 15.04.2017
Nr ewidencyjny: 0723/17

Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj! /fot. Schronisko Na Paluchu

Nero to ułożony pies, wie co to dom – gdzie się śpi, utrzymuje czystość, nie niszczy. W schronisku jest raczej zamknięty w sobie przez co nie zwraca niczyjej uwagi. Dopiero po za nim pokazuje swoje wesołe, ciekawskie oblicze. Nero do obcych osób jest obojętny, ponieważ na jego przyjaźń trzeba sobie zapracować. Gdy się otworzy do człowieka, obdarza go miłością i zaufaniem. Nero zna podstawowe komendy oraz grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne. Na spacerach jest grzeczny, nie ciągnie, nie zwraca uwagi na inne psy, a w kontakcie z nimi zazwyczaj jest nastawiony pozytywnie/neutralnie.

Lata w schronisku odbiły na nim już swoje piętno – psychiczne jak i fizyczne, Nero ma dysplazję dlatego jego spacery muszą być umiarkowane, bez nadmiernej aktywności fizycznej. Nero jeździł na wiele imprez promocyjnych – jeździł samochodem, autobusem i jest bardzo grzeczny, był na plaży, gdzie pokazał że bardzo lubi wodę, był na biegach gdzie spisał się na medal, nawet w „mini” teatrze. Ponieważ Nero nie miał najłatwiejszego życia i los trochę z niego zadrwił przyszły opiekun musi być przygotowany na budowaniem więzi z Nero oraz pracy nad jego pewnością siebie. Nie polecamy Nero do domu z małymi dziećmi.Adopcja jest możliwa po odbyciu min 3 spacerów przedadopcyjnych, o ile wzajemne relacje z osobą zainteresowaną nie budzą od początku jakichkolwiek wątpliwości.

Wolontariusze: Kasia 533 115 039, Jadwiga 502 892 459, Opiekun Magda 513 932 996

Miodek

Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 3 lata
Waga: 39 kg
Data przyjęcia: 06.02.2018
Nr ewidencyjny: 0327/18

Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj! /fot. Schronisko Na Paluchu

Miodek zachowuje się jeszcze jak szczeniak (w zasadzie nie wiadomo czy kiedyś z tego wyrośnie). Jest niezwykle miłym psem, nadal myśli, że waży 5 kg i próbuje usiąść na kolana, wszak 40 kg słodyczy! Jak na swoje gabaryty ładnie chodzi na smyczy, inne psy mija zaciekawiony- gdy inny jest pozytywnie nastawiony- Miodek również ale na zaczepki potrafi odpowiedzieć. Do schroniska trafił po wypadku, ze złamaną łapą. Adopcja jest możliwa po kilku spacerach zapoznawczych i rozmowie z lekarzem, który wyjaśni jakie są dalsze zalecenia względem zoperowanej łapy. Poszukujemy mu domu cierpliwego i konsekwentnego. Zachęcam do poznania słodkiego Miodka!

Kontakt: Magda 609 266 951

Graffi

Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 10 lat
Waga: 42 kg
Data przyjęcia: 20.02.2017
Nr ewidencyjny: 0349/17

Piękne psiaki czekają na nowy dom. Nie czekaj – adoptuj! /fot. Schronisko Na Paluchu
Graffi to masywny pies, który urodą przypomina rottweilera, jednak jego zachowanie jest zupełnie inne. Jest ospałym, łagodnym olbrzymem, który nie stroni od pieszczot, ale też się ich nie dopomina. Delikatnie zabiera smakołyki z ręki. Ma już za dobą 10 psich lat, które niestety odbiły się na kondycji jego łap. Pewnie dlatego od biegu woli spokojny marsz. I to raczej krótki. Kocha piłeczkę. Ożywia się przy niej i chętnie nosi w pysku. Trzeba mu jednak dawkować tę przyjemność – szybko się męczy, a zmęczony z trudem dźwiga się na łapy.
Zupełnie nie interesuje się innymi psami, sporadycznie i niezbyt energicznie reaguje na ich zaczepki. Najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że jedno czy dwa szczeknięcia potężnym basem (pięknym basem!) zupełnie wystarczą. Graffi jest masywny i ze względu na łapy może być nieco niezdarny, dlatego nie polecamy go do domu z malutkimi dziećmi ani jako towarzysza dla osób starszych.

Kontakt w sprawie adopcji: Anna 501 238 595, Ania 605 569 512, Ewa 609 491 910 oraz Ela 501 511 714