Pielęgnacja skóry po lecie

Wrzesień, choć wciąż piękny, złoty i słoneczny, nie do końca sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, zwłaszcza wieczorami. Z jednej strony wzbudza to uczucie tęsknoty za latem, ale z drugiej – daje szansę, by bardziej skupić się na sobie i np. potrzebach swojej skóry

Pielęgnacja skóry po lecie
Pielęgnacja skóry po lecie

Nasza skóra po intensywnym, letnim okresie, może wymagać specjalnej troski. Pielęgnacja skóry po lecie jest ważnym krokiem. W szczególności, jeśli w wakacje dużo przebywało się na słońcu, co mogło przyczynić się do powstania niechcianych przebarwień. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak dbać o skórę po lecie?

Pomóc mogą innowacyjne kosmetyki od Alkmie, w tym bestsellerowe serum Wake-up shot!, które zawiera uderzeniową dawkę witaminy C. Przebarwienia skórne mogą wynikać z różnych przyczyn. Jeśli jednak zostaną zauważone po wakacjach, najpewniej powodem ich pojawienia się jest stosowanie zbyt słabej ochrony przeciwsłonecznej. W takiej sytuacji komórki barwnikowe skóry zaczynają produkować zbyt dużą ilość melaniny, czyli pigmentu. Nie jest ona jednakowo rozłożona na powierzchni twarzy i gromadzi się w różnych miejscach, tworząc plamy, znane nam właśnie jako przebarwienia. Co zrobić, jeśli nie zadziałaliśmy prewencyjnie i teraz chcemy naprawić sytuację?

Walka z przebarwieniami

Wyrównanie kolorytu skóry jest możliwe już na poziomie domowej pielęgnacji – wystarczy wybrać kosmetyki, które rozjaśniają cerę i hamują syntezę melaniny. Takie właściwości posiada bestsellerowe serum o nazwie Wake-up shot! Kosmetyki, które dzięki wysokiej zawartości witaminy C, jest absolutnym must-have dla każdego, kto chce pozbyć się przebarwień i rozświetlić cerę. Wspomniana witamina C ma działanie depigmentacyjne, dzięki czemu rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, a w Wake-up shot! składnik ten występuje aż w trzech postaciach – wyciągu ze śliwki kakadu i ekstraktu z aceroli, które są dwoma najbardziej wartościowymi, naturalnymi źródłami jej pochodzenia oraz w postaci kompleksu o nazwie AA2G o aż 5-procentowym stężeniu. Kompleks ten dzięki połączeniu witaminy C z glukozą aktywuje się i stopniowo uwalnia w momencie aplikacji na skórę. Taka uderzeniowa dawka witaminy C umożliwia m.in. wyhamowanie syntezy melaniny, delikatne złuszczenie, rozjaśnienie przebarwień i wsparcie gojenia podrażnień oraz wyprysków, czyli dokładnie to, czego może potrzebować skóra po lecie!

Pielęgnacja skóry po lecie
Pielęgnacja skóry po lecie

Skuteczna pielęgnacja skóry po lecie

Idealnym uzupełnieniem dla Wake-up shot! będzie serum Wonderful Glow oraz krem rozjaśniający Spotless (r)evolution, które również wchodzą w skład rewolucyjnej linii kosmetyków marki Alkmie – Snow White. Produkty te zawierają związek oparty na bazie morskiego egzopolisacharydu – EPS White PA. Zatrzymuje on syntezę melaniny już na poziomie komórki, co równoznaczne jest z wybielającym i rozjaśniającym działaniem kosmetyków. Ponadto w składzie produktów z linii Snow White występuje luminescine, czyli fitokompleks, który opiera się o roślinną fotoluminescencję. To proces polegający na przekształcaniu przez rośliny promieniowania UV w nowe światło widzialne. W ten sposób działają m.in. kwiaty dziewanny, które chcą tym samym stać się lepiej widoczne dla owadów zapylających. Wykorzystanie luminescine w kosmetykach pozwala uzyskać podobny efekt – dzięki ochronie skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, przechwyceniu go i przekształceniu w emanujące ze skóry światło widzialne, możliwe jest uzyskanie natychmiastowego efektu promiennej, rozświetlonej i wizualnie młodszej skóry.

Dobra pielęgnacja to ochrona przed UVA przez cały rok!

Na takie rezultaty można jednak liczyć tylko wtedy, gdy w pielęgnacji zostanie uwzględniona przeciwsłoneczna ochrona. Bo mimo tego, że lato się skończyło, na promieniowanie UV wciąż jesteśmy narażeni. Jeśli się przed nim nie zabezpieczymy, nasza skóra może ulec podrażnieniu, a aplikacja witaminy C na uszkodzony naskórek, może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. Latem zaleca się stosowanie filtrów zapewniających ochronę na poziomie SPF 50, jednak w miesiącach jesienno-zimowych wystarczy SPF 30. To optymalny stopień bariery przeciwsłonecznej, jednak warto, by stosowany produkt działał bardziej kompleksowo – tak, jak Sun Drops, czyli innowacyjne, multiaktywne serum, które łączy codzienną pielęgnację z ochroną SPF, a także doskonale współgra z linią Snow White. Kropelki te mają właściwości nawilżające, zmniejszają widoczność zmarszczek oraz poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Co więcej, świetnie sprawdzają się jako baza pod makijaż, bo ich konsystencja pozwala na szybkie wchłanianie. Niech jesień będzie czasem szeroko rozumianego wyrównania – w tym także tego związanego z kolorytem skóry. Pomocne w tym mogą być kosmetyki, które oparte są o składniki aktywne, a ich skuteczność potwierdzają badania. Efekty będzie można zauważyć już po pierwszym użyciu, jednak najlepszy rezultat przyjdzie po dłuższym stosowaniu – cierpliwość i konsekwencja w działaniu popłacą!