„Pieśń pustyni” Grzegorza Wielgusa

Jego najnowsza powieść ma szansę podbić rzesze miłośników fantastyki, zabierając ich w podróż do unikalnego, niekiedy mrocznego świata.

„Pieśń pustyni” Grzegorza Wielgusa
„Pieśń pustyni” Grzegorza Wielgusa

Już 17 marca nakładem wydawnictwa Initium ukaże się „Pieśń pustyni” Grzegorza Wielgusa. Będzie to początek nowej, fenomenalnej przygody fantasy, która zabierze czytelnika do unikalnego świata pełnego wyrazistych postaci, mrocznych intryg, pradawnych tajemnic i brutalnych pojedynków.

„Pieśń pustyni” – o czym opowiada?

Wychowana na pustyni Zirra nienawidzi Dominium równie mocno, co zbierania drogocennej rudy białopyłu pomiędzy wydmami. Kiedy jej siostra zostaje porwana przez kult Wszechśmierci, bez namysłu rusza w pościg. Karamis, poszukiwany listem gończym kapitan, to człowiek, któremu Zirra nigdy by nie zaufała. Jenak wróg to niekiedy jedyny pewny sojusznik na szlaku. Życie porucznika Staurosa przerywa kula z muszkietu, ale to dopiero początek jego drogi, która prowadzi do zapomnianej przez świat doliny, skrywającej niejedną tajemnicę. Astris, młoda dyplomatka zza morza, otrzymuje zadanie wykradzenia Widzącej Pustkę, tajemniczej księgi. Skrywa ona sekrety kultu Wszechśmierci.

Gdy zabrzmi pustynna pieśń…

Losy bohaterów powoli się splatają, gdy przeszłość, dotąd zakopana pod piaskami pustyni, zaczyna budzić się do życia. Szybko się okazuje, że niektóre rzeczy nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego – zwłaszcza gdy mogą wpaść w niepowołane ręce.

Grzegorz Wielgus

Jako autor zadebiutował w 2016 roku powieścią „Krzyżowiec”. Jednakże dopiero jego cykl o Bracie Gotfrydzie sprawił, że czytelnicy zwrócili na niego uwagę. „Pęknięta korona” oraz „Czarcie słowa” osadzone w średniowiecznym świecie, opowiadały o losach doświadczonego inkwizytora i członka zakonu dominikanów. W 2021 roku autor oddał w ręce czytelników dynamiczny, trzymający w napięciu kryminał zatytułowany „Saal”, w którym nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji i który czytało się dosłownie jednym tchem!