Piętno dzieciństwa, Katarzyna Kielecka. Książka, która boli, ale i niesie nadzieję

„Piętno dzieciństwa” pióra Katarzyny Kieleckiej, które ukaże się 19 lutego nakładem Wydawnictwa Szara Godzina, to kontynuacja powieści „Sedno życia”. W pierwszym tomie autorka oddała głos Edycie, w drugim swoją historię opowiedział jej brat – Wojciech. Dwie książki, dwie perspektywy, dwa życia, jedna trauma.

Wojtek Rawicki, bohater powieści „Piętno dzieciństwa”, jest człowiekiem sukcesu i szczęściarzem. Zajmuje wysokie stanowisko w banku z dyrektorską pensją, mieszka w pięknym domu w dobrej dzielnicy w Łodzi z żoną i dziećmi, żyje jak, chce. A jednak…

Pod maską silnego mężczyzny kryje się mały chłopiec, który doświadczył w dzieciństwie przemocy fizycznej i psychicznej. Wojtek brzydzi się sobą, boi się okazywać emocje, ucieka przed głębokimi relacjami i rani bliskich.

„Gdy nasz ojciec zmarł, żadne z jego dzieci nie zdobyło się na ani jedną łzę. Żadne go nie żałowało. Zanim to jednak nastąpiło, po prawie sześciu latach wyrzutów sumienia wigilijny wieczór dowiedziałem się, że moje dziecko urodziło się i żyje”. Od tej chwili kieruje nim jedno pragnienie – poznać swoją sześcioletnią córkę i stać się dla dziewczynki ojcem. Czy Wojtek zdobędzie się na odwagę, by zawalczyć o nowe życie? Czy niezaleczone blizny pozwolą mu poczuć się szczęśliwym i dać innym szczęście?

Katarzyna Kielecka mieszka w Łodzi z dwójką dorastających muzyków. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Pracuje banku. Od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Pewnego dnia poczuła, że czas pomyśleć o powieści i już wie, że mogłaby pisać bez końca. W 2019 roku zadebiutowała powieścią Sedno życia. W tym samym roku ukazały się również „Pod tym samym niebem” i „Gieśki. Księga przygód”.