Nie zajmują one dużo czasu, a do tego można wykonywać je w domu. Przykładowy trening takiej aktywności prezentuje ekspert marki „Mama i ja” – Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka fitness i specjalista ds. żywienia.
Dlaczego pilates?
Pilates to idealna forma aktywności dla kobiet po porodzie, gdyż dzięki niej wzmacniane zostają mięśnie, które zostały osłabione w trakcie trwania ciąży. Chodzi tutaj głównie o mięśnie dna miednicy, kręgosłupa oraz brzucha – tłumaczy ekspert marki „Mama i ja” trenerka fitness i specjalista ds. żywienia – Agnieszka Bajer-Ciszewska. Co więcej, dzięki regularnym treningom skóra staje się jędrna, sylwetka wyprostowana, a ciało dużo bardziej elastyczne. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek wysiłek fizyczny pamiętajmy, aby koniecznie skonsultować go z lekarzem – dodaje ekspert.
PILATES NA PŁASKI BRZUCH
Trening należy powtarzać regularnie od 3 do 4 razy w tygodniu. W trakcie jego trwania pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Idealnie sprawdzi się tutaj niskozmineralizowana woda dla mam i dzieci „Mama i ja”.
Ćwiczenie nr 1: „Akcent na jedną nogę” – wykonujemy 6 powtórzeń na każdą nogę
Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, podnieś tułów i barki utrzymując stabilne mięśnie brzucha. Ręce leżą na macie. Nogi unieś w pozycji „stołu” (zachowując kąt prosty między udem a podudziem).
Ruch: Opuść zgiętą nogę tak, abyś czubkami palców dotknęła maty i wróć do pozycji wyjściowej. Nogę opuść na wdechu, wydech wykonaj przy powrocie nogi na matę. Powtórz czynność drugą nogą, a następnie wykonuj całość naprzemiennie.
Ćwiczenie nr 2 „Akcent obiema nogami” – wykonujemy 12 powtórzeń
Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, podnieś tułów i barki utrzymując stabilne mięśnie brzucha. Ręce leżą na macie. Nogi unieś w pozycji „stołu” (zachowując kąt prosty między udem a podudziem).
Ruch: Opuść obie zgięte nogi tak, abyś czubkami palców dotknęła maty i wróć do pozycji wyjściowej. Nogi opuszczaj na wdechu, wydech wykonuj przy powrocie nogi na matę.
Ćwiczenie nr 3 „Criss-cross” – wykonujemy 6 powtórzeń na każde skrzyżowanie
Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, podnieś tułów i barki utrzymując stabilne mięśnie brzucha. Ręce trzymamy za głową, łokcie na zewnątrz. Nogi unieś w pozycji „stołu” (zachowując kąt prosty między udem a podudziem).
Ruch: Wykonaj lekki skłon na wdechu tak, aby przeciwne żebra przyciągnięte zostały do kolana. Po 3 sekundach wróć do pozycji wyjściowej na wydechu. Powtórz czynność drugą stroną, a następnie wykonuj całość naprzemiennie.